Kirche in Not: ”Solidarni z Benedyktem”

2009-03-05 00:00:00
Kirche in Not: ”Solidarni z Benedyktem”

Międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca wszystkich katolików zaniepokojonych zmasowanymi atakami na Papieża do wyrażenia solidarności z Benedyktem XVI. Na stronie internetowej organizacji www.pkwp.org można okazać gest poparcia dla Ojca Świętego.

Medialne ataki na Papieża trwają. Katolicy z różnych stron świata nie zgadzają się na to i chcą bronić Papieża. Akcja będzie trwała przez cały rok. PKWP zachęca także do włączenia się w inicjatywę całorocznej modlitwy za Papieża.

W niedzielę 22 lutego 2009 roku Kościół katolicki obchodził święto Katedry św. Piotra. Tego dnia katolicy wspominali szczególne zadanie, jakie Chrystus powierzył swemu Następcy, pierwszemu biskupowi Rzymu, św. Piotrowi. Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje do wszystkich wiernych, aby w sposób szczególny, każdego dnia, modlili się za Ojca Świętego.

W oświadczeniu podpisanym przez prezydenta międzynarodowej organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, o. Joaquin’a Alliende, czytamy, że w ostatnim czasie odrodziły się agresywne postawy antykatolickie. Papież Benedykt XVI stał się celem niesprawiedliwych ataków.

Wykorzystano agresywne uprzedzenia, które wydawałoby się, że już dawno zniknęły. Brak wiedzy, błędne rozumowanie, pomówienia, niepełne dane wywołały lawinę wściekłej agresji. W sposób grubiański zraniono godność urzędu Papieża, a także samą jego osobę. Wiele osób uprawiało manipulację. Inni wykorzystali okazję, do podeptania podstawowych wartości humanizmu.

To niegodziwe omijanie prawdy poczyniło znaczne szkody w Kościele. To znak kulturowej dekadencji, do głosu doszły stare uprzedzenia. Ponad krzyczącymi oszczercami wyłania się historyczna już postać Benedykta XVI, który jako autorytet współczesności reprezentuje mądrość, wiedzę i wielkie dobro. Dlatego też tak wielu ludzi postrzega go jako Dobrego Pasterza.

Źródło: KAI
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.