„Teatr Narodowy czy obrzydliwości?” – to temat najbliższego spotkania w ramach Poznańskiego Klubu Polonia Christiana na który zapraszamy w środę, 20 lutego.
Spotkanie odbędzie się o godzinie 19.00 w Muzeum Archidiecezjalnym, przy ul. J. Lubrańskiego 1. O kondycji polskiej sztuki w kontekście protestów w krakowskim Starym Teatrze, dyskutować będą Stanisław Markowski, artysta fotografik, inicjator protestu przeciw gorszącym sztukom w krakowskim Teatrze Starym, oraz Tomasz A. Żak, twórca i reżyser niezależnego Teatru Nie Teraz.
Wstęp na spotkanie wolny. Zapraszamy!
Musieliśmy w końcu zabrać publicznie głos i zrobić to w taki sposób, żeby być słyszalni. Przede wszystkim liczymy na to, że opinia publiczna w Polsce znajdzie sposoby walki z „kulturą śmierci” – mówi dla PCh24.pl Stanisław Markowski, fotograf, dokumentalista, wykładowca w Krakowskiej Szkole Teatralnej, organizator protestu w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie.
Dlaczego doszło do protestu podczas spektaklu „Do Damaszku” w reżyserii Jana Klaty w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie?
W związku z tym, co się dzieje w sferze polityki kulturalnej w Polsce, cierpliwość normalnego człowieka została wyczerpana. Telewizja, teatr, tak zwane galerie sztuki współczesnej, to miejsca, gdzie toczy się walka z naszymi wartościami kulturowymi, historycznymi, narodowymi i wreszcie religijnymi. Czynione jest to przede wszystkim w celu zdyskredytowania tradycyjnego światopoglądu, ale też w celu rozgłosu i propagowania własnej osoby. Jeśli ktoś nie ma rzeczywistego talentu, to sfera publiczna go nie zauważy, chyba że – tak jak to miało miejsce teraz – doprowadzi do skandalu.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy