Kolejna antykościelna prowokacja na uniwersytecie w Hiszpanii

2011-03-14 00:00:00
Kolejna antykościelna prowokacja na uniwersytecie w Hiszpanii

Kuria archidiecezjalna w Madrycie w specjalnym komunikacie stanowczo potępiła prowokacyjne i skandaliczne zachowanie studentów w kaplicy uniwersytetu Complutense – donosi Radio Watykańskie. 10 marca grupa ok. 50 osób, w większości studentek, weszła „bez szacunku do kaplicy kampusu Somosaguas Uniwersytetu Complutense w Madrycie, wykrzykując slogany przez głośnik”.

Intruzi otoczyli ołtarz i odczytali „manifest zawierający stwierdzenia przeciwko Kościołowi i jego nauczaniu”. Następnie „kilka dziewcząt rozebrało się całkowicie od pasa w górę i zaczęło śpiewać wiersze i slogany przeciwko Kościołowi, Ojcu Świętemu i wierze chrześcijańskiej, czemu towarzyszyły bluźnierstwa. Wszystko zostało sfotografowane i sfilmowane”.

Takie zachowanie jest „zamachem na wolność kultu i profanacją miejsca świętego”, a zarazem przestępstwem” – głosi komunikat.

Wobec tych wydarzeń, które są przestępstwem, archidiecezja madrycka złożyła stanowczy sprzeciw do rektora uniwersytetu. „Jest rzeczą niegodną, aby w społeczeństwie demokratycznym, w którym wymaga się szacunku dla osób, instytucji religijnych i prawa do publicznego wyznawania wiary na Uniwersytecie Complutense, z którym Kościół utrzymuje bliską, przyjacielską współpracę, grupa młodzieży mogła zepsuć tego rodzaju zachowaniem dobre imię wspólnoty uniwersyteckiej” – czytamy w komunikacie.

Podobne wydarzenia miały miejsce w grudniu ubiegłego roku na Uniwersytecie Barcelońskim – przypomina rozgłośnia watykańska. Grupa młodzieży systematycznie uniemożliwiała sprawowanie kultu w tamtejszej kaplicy. Po interwencji miejscowego ordynariusza oraz wielu wykładowców i studentów rektorat zapewnił, że zadba o bezpieczeństwo i spokój. Wejścia do kaplicy pilnuje strażnik.

Źródło: Radio Watykańskie
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.