Komisja ds. wolności religijnej na świecie nie zostanie zlikwidowana

2011-12-20 00:00:00
Komisja ds. wolności religijnej na świecie nie zostanie zlikwidowana


Działacze religijni w Stanach Zjednoczonych odetchnęli z ulgą. Senat przyjął przepisy, które pozwolą na dalsze funkcjonowanie, zagrożonej likwidacją Komisji ds. wolności religijnej na świecie.

Senacka Komisja ds. wolności religijnej na świecie będzie funkcjonować w oparciu o tymczasowe przepisy przyjęte przed kilkoma dniami przez wyższą Izbę Kongresu. Zasady jej działania ma docelowo określić nowa ustawa, która czeka na przyjęcie w Izbie Reprezentantów.

Niezależna Komisja ds. wolności religijnej na świecie została powołana do życia w 1998 roku. Jej członkowie publikowali co roku raport o nieprzestrzeganiu wolności religijnej na świecie, piętnując w nim państwa, które prześladują m.in. chrześcijan. W raportach zwracano uwagę także na łamanie prawa do wolności religijnej w demokracjach zachodnich. Kopie raportu dostarczano bezpośrednio prezydentowi i sekretarzowi stanu. W ten sposób osoby odpowiedzialne za kreowanie polityki zagranicznej USA, były zobowiązywane do uwzględnienia w swoich strategiach problemu łamania praw człowieka ze względu na przekonania religijne.

Niecały miesiąc temu pojawiła się wiadomość, że Senat może nie przyznać funduszy potrzebnych na funkcjonowanie komisji (całkowicie zależnej od środków budżetowych) i zostanie ona zlikwidowana. Senat opóźniał także przyjęcie przepisów, w oparciu o które komisja może funkcjonować.

Sugerowano, że opóźnienia wzięły się stąd, iż zmieniły się priorytety amerykańskiej polityki zagranicznej. Zgodnie z nową strategią administracji Baracka Obamy, amerykańskie placówki dyplomatyczne mają skupić się m.in. na pomaganiu aktywistom homoseksualnym na całym świecie.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.