Komunistyczni oprawcy boją się IPN - u

2012-03-08 00:00:00
Komunistyczni oprawcy boją się IPN - u

- IPN działa przeciwko nam z nienawiści - powiedział wczoraj jeden ze stalinowskich śledczych, których proces zakończył się przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Wyrok ma zapaść 14 marca. 

Pion śledczy IPN - u postawił przed sądem dwóch stalinowskich śledczych: Kazimierza G., prokuratora na którym ciąży zarzut przedłużenia aresztu oskarżanych przez komunistyczną władzę płk. Stefana Biernackiego i kmdr. Wacława Krzywca; oraz Tadeusza J., śledczego, który podczas przesłuchania znęcał się nad płk. Franciszkiem Skibińskim. 
 
Kazimierz G. argumentował, że skoro jego ofiary były żołnierzami Ludowego Wojska Polskiego, to nie ma mowy o zbrodni państwa komunistycznego wobec nich. Natomiast Tadeusz J. zadeklarował, że nie będzie się odwoływał od ewentualnie niekorzystnego dla niego wyroku sądu. - Mam już dość, IPN działa wobec mnie z nienawiści - stwierdził.  
 
Nie jest jednak pewne czy stalinowscy śledczy zostaną skazani. Sąd już na poprzedniej rozprawie ostrzegł, że może zmienić kwalifikację i odejść od zarzutów zbrodni komunistycznej. Wówczas zarzucane czyny dawno by się przedawniły, a sąd musiałby umorzyć sprawę.
 
- W całym moim wywodzie przed sądem uzasadniałem, że mamy do czynienia ze zbrodnią przeciwko ludzkości - mówił po rozprawie prokurator Piotr Dąbrowski z pionu śledczego warszawskiego oddziału IPN.
 
Akt oskarżenia wobec były stalinowskich urzędników trafił do sądu już w 2008 roku. Wówczas jednak zostali oni uniewinnieni. IPN, oraz syn, skrzywdzonego przez Kazimierza G., płk Biernackiego, złożyli apelacje. W wyniku tych działań w 2010 roku Sąd Najwyższy zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia. 
 

Źródło: naszdziennik.pl 
ged 
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.