Konferencja młodzieży akademickiej TFP

2008-08-04 00:00:00
Konferencja młodzieży akademickiej TFP

„Przybyliśmy z całego świata, ale wszyscy byliśmy zjednoczeni myślą” stwierdził jeden z amerykańskich studentów – uczestników VIII Międzynarodowej Letniej Konferencji Studentów TFP 2008 r. (Université d’été) w Kleinheubach w Niemczech. Konferencja była inicjatywą organizacji TFP z Francji oraz Niemiec i odbywała się w dniach od 21 do 26 lipca, a jej temat brzmiał następująco: „Krucjata kontrrewolucyjna obecnie. W setną rocznicę urodzin Plinio Corrêi de Oliveira”.

Prawie 100 uczestników wchodzących w skład delegacji z Austrii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polski, Brazylii, Paragwaju, Włoch oraz przedstawiciele innych narodowości zgromadzili się w zabytkowym, osiemnastowiecznym Zamku Lowenstein w atmosferze jedności i zaangażowania.

Konferencję w sposób szczególny uświetnił swą obecnością Mons. Camille Perl, sekretarz Komisji Ecclesia Dei, który na zmianę z innymi duchownymi celebrował tradycyjne Msze św. oraz prowadził modlitwy podczas trwającej tydzień konferencji. Kolejnym dostojnym gościem był książę Paul Oldenburg, który wygłosił inspirujące przemówienie i uwagi końcowe.

Aktualność odczytów

Zaprezentowane podczas „Uniwersytetu Letniego” odczyty koncentrowały się wokół dzieł prof. Plinio Corrêi de Oliveira w związku z setną rocznicą jego urodzin. Ich autorami byli członkowie TFP oraz przyjaciele tej organizacji z całego świata.

Mówcy skoncentrowali się na kampaniach zainicjowanych przez prof. Plinio Corrêę de Oliveira, w szczególności przeciw reformie rolnej w Brazylii i francuskiemu socjalizmowi samorządnemu. Członek niemieckiego TFP - Mathias von Gersdorff przedstawił doskonałą prezentację na temat ostatniej kampanii stowarzyszenia, zainspirowanej przez prof. Oliveirę w obronie chrześcijańskiej cywilizacji, którą była promocja książki broniącej szlachty i tradycyjnych elit.

Opierając się na dziele „Rewolucja i Kontrrewolucja” mówcy wykazali, jak wnikliwość oraz analizy prof. Plinio Corrêi de Oliveira są pomocne w zrozumieniu współczesnych wydarzeń i zagrożeń. Włoski naukowiec, prof. Roberto de Mattei rozwinął kwestię obecnej walki kontrrewolucyjnej w kontekście rewolucji seksualnej i współczesnych zabiegów zmierzających do zmiany ludzkiej natury.

Członek amerykańskiego TFP, Michael Drake wygłosił końcową prezentację na temat „Centralnej roli Matki Bożej w krucjacie kontrrewolucyjnej”.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.