Konferencja młodzieży akademickiej TFP

2008-08-04 00:00:00
Konferencja młodzieży akademickiej TFP

„Przybyliśmy z całego świata, ale wszyscy byliśmy zjednoczeni myślą” stwierdził jeden z amerykańskich studentów – uczestników VIII Międzynarodowej Letniej Konferencji Studentów TFP 2008 r. (Université d’été) w Kleinheubach w Niemczech. Konferencja była inicjatywą organizacji TFP z Francji oraz Niemiec i odbywała się w dniach od 21 do 26 lipca, a jej temat brzmiał następująco: „Krucjata kontrrewolucyjna obecnie. W setną rocznicę urodzin Plinio Corrêi de Oliveira”.

Prawie 100 uczestników wchodzących w skład delegacji z Austrii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polski, Brazylii, Paragwaju, Włoch oraz przedstawiciele innych narodowości zgromadzili się w zabytkowym, osiemnastowiecznym Zamku Lowenstein w atmosferze jedności i zaangażowania.

Konferencję w sposób szczególny uświetnił swą obecnością Mons. Camille Perl, sekretarz Komisji Ecclesia Dei, który na zmianę z innymi duchownymi celebrował tradycyjne Msze św. oraz prowadził modlitwy podczas trwającej tydzień konferencji. Kolejnym dostojnym gościem był książę Paul Oldenburg, który wygłosił inspirujące przemówienie i uwagi końcowe.

Aktualność odczytów

Zaprezentowane podczas „Uniwersytetu Letniego” odczyty koncentrowały się wokół dzieł prof. Plinio Corrêi de Oliveira w związku z setną rocznicą jego urodzin. Ich autorami byli członkowie TFP oraz przyjaciele tej organizacji z całego świata.

Mówcy skoncentrowali się na kampaniach zainicjowanych przez prof. Plinio Corrêę de Oliveira, w szczególności przeciw reformie rolnej w Brazylii i francuskiemu socjalizmowi samorządnemu. Członek niemieckiego TFP - Mathias von Gersdorff przedstawił doskonałą prezentację na temat ostatniej kampanii stowarzyszenia, zainspirowanej przez prof. Oliveirę w obronie chrześcijańskiej cywilizacji, którą była promocja książki broniącej szlachty i tradycyjnych elit.

Opierając się na dziele „Rewolucja i Kontrrewolucja” mówcy wykazali, jak wnikliwość oraz analizy prof. Plinio Corrêi de Oliveira są pomocne w zrozumieniu współczesnych wydarzeń i zagrożeń. Włoski naukowiec, prof. Roberto de Mattei rozwinął kwestię obecnej walki kontrrewolucyjnej w kontekście rewolucji seksualnej i współczesnych zabiegów zmierzających do zmiany ludzkiej natury.

Członek amerykańskiego TFP, Michael Drake wygłosił końcową prezentację na temat „Centralnej roli Matki Bożej w krucjacie kontrrewolucyjnej”.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.