Konkurs fotograficzny ”365 dni z Maryją A.D. 2014” – są wyniki!

2013-08-20 00:00:00
Konkurs fotograficzny ”365 dni z Maryją A.D. 2014” – są wyniki!
Jury wyłoniło laureatów II konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcia do kalendarza „365 dni z Maryją” na 2014 rok. Liczba zgłoszeń rośnie – w tej edycji otrzymaliśmy ok. 1000 fotografii od ponad 130 uczestników. Poziom prac także okazał się bardzo wysoki. Ogromnie budujące jest to, że tak wiele osób próbuje swych sił, starając się uchwycić piękno polskiego krajobrazu, by stworzyć jak najlepsze tło dla wizerunku Matki Bożej Fatimskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział. Jury konkursu, zgodnie z kryteriami zapisanymi w regulaminie, wybrało zwycięzcę, który w nagrodę pojedzie w październiku br. na pielgrzymkę do Fatimy. Jest nim pan Adam Falkowski z Bielska Podlaskiego.
 

Ponadto przyznano wyróżnienia nagrodzone figurami Najświętszego Serca Pana Jezusa, krucyfiksami, różańcami oraz książkami. Wyróżnienia I stopnia otrzymali: Katarzyna Olzacka, Marta Marzec, Magdalena Jabłońska, Patrycja Mazurek, Ilja vav de Pavert, Wojciech Kmiotek, Marcin Dobrzyński i Leszek Stokłosa. Wyróżnienia II stopnia przypadły: Grzegorzowi Skarbińskiemu, Damianowi Wesołowskiemu, Izabeli Drewniak, Emilii Kuczyńskiej, Krystynie Kanoś, Arturowi Paczynie, Iwonie Pazurze i Adrianowi Fudalemu. Wyróżnieniem III stopnia natomiast nagrodzono: Patrycję Lasotę-Bieniek, Teresę Kuczyńską, Agnieszkę Kot, Annę Szwedę i Justynę Lewandowicz.
 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcy i wyróżnionym. Najlepsze nagrodzone prace zostaną opublikowane w kalendarzu „365 dni z Maryją” na rok 2014, który zaczniemy rozprowadzać w listopadzie bieżącego roku. 

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.