Kontrofensywa irlandzkich przeciwników traktatu lizbońskiego
2009-08-20 00:00:00
Na 42 dni przed drugim referendum w sprawie przyjęcia lub odrzucenia traktatu lizbońskiego irlandzcy politycy przeciwni ratyfikacji przystąpili do kontrofensywy przeciw rządowi, który prowadzi kampanię na „tak”, dysponując nieograniczonymi funduszami – informuje portal LifeSiteNews.com.
Z akcją protestacyjną wystąpiła „Kampania przeciw Przyjęciu Konstytucji UE”, która na spotkaniu w Dublinie ogłosiła, że traktat lizboński o przyjęcie którego usilnie zabiegają unijni biurokraci, mimo szczególnych „gwarancji” dla Irlandii de facto jest tym samym dokumentem, który został już trzykrotnie odrzucony przez Francję i Holandię w 2005 r. oraz przez Irlandię w roku ubiegłym.
Mary Lou McDonald, członkini parlamentu europejskiego z ramienia partii Sinn Fein na wczorajszym meetingu potwierdziła, ze „gwarancje uzyskane przez rząd stanowią kamuflaż. Są wabikiem dla opinii publicznej, której wmawia się, iż rząd słucha wyborców i działa na podstawie mandatu, który mu przyznano”. Dodała ponadto, że 2 października naród irlandzki będzie głosował dokładnie w sprawie tego samego traktatu, z tymi samymi konsekwencjami dla kraju co w poprzednim roku.
Zgodnie z unijnymi przepisami traktat musi ratyfikować 27 państw członkowskich UE. Wskutek silnej presji przywódców unijnych rząd irlandzki zgodził się zorganizować drugie referendum w sprawie traktatu lizbońskiego przewidziane na 2 października.
Obrońcy życia ostrzegają, że przyjęcie konstytucji unijnej pozwoli członkom parlamentu europejskiego uchwalić prawo zezwalające na aborcję i wiele innych kontrowersyjnych rzeczy. Krytyczni wobec traktatu politycy zarzucają przywódcom unijnym cynizm i ignorowanie woli narodów, które nie chcą „superpaństwa” w Europie.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.