Kontrowersyjna dyrektywa UE pozwoli na inwigilację obywateli

2010-06-16 00:00:00
Kontrowersyjna dyrektywa UE pozwoli na inwigilację obywateli

Urzędnicy europejscy przygotowują dyrektywę, która pozwoli zbierać i przechowywać dane obywateli wyznających ekstremistyczne poglądy. Organa unijne chcą zmusić operatorów sieci komórkowych, dostawców Internetu oraz telefonów stacjonarnych wszystkich państw unijnych do przechowywania danych. ich klientów, w szczególności do przechowywania przynajmniej przez dwa lata e-maili oraz bilingów rozmów telefonicznych.

Organa UE są oficjalnie zainteresowane przede wszystkim informacjami dotyczącymi osób o skrajnych poglądach lewicowych, prawicowych, islamistów, nacjonalistów oraz anty-globalistów. Dane takie miałyby się znaleźć w specjalnym rejestrze dostępnym dla policji i służb specjalnych.

Organizacja Statewatch z Wielkiej Brytanii dotarła do tajnych dokumentów na ten temat. Podkreśliła, że pod pretekstem walki z terroryzmem tak naprawdę zamierza się gromadzić informacje także o innych bliżej nieokreślonych grupach osób, które jak się wyrażono w tajnych dokumentach są propagatorami „radykalnych poglądów".

Parlament Europejski debatuje obecnie nad zmianami do dyrektywy UE w sprawie zachowania prywatności w sektorze telekomunikacyjnym, która stanowi, że dane dotyczące rozmów mogą być przechowywanie tylko do czasu naliczenia opłat za świadczone usługi. Później muszą być niszczone. Proponowana zmiana pozwoli poszczególnym państwom uchwalić przepisy wewnętrzne, które zmuszą firmy telekomunikacyjne do przechowywania danych przez dłuższy okres. Organizacja Statewatch twierdzi nawet, że organy unijne już przedstawiły projekt decyzji, która ma zmusić wszystkie kraje członkowskie do przechowywania danych obywateli niezależnie od tego, czy chcą to robić czy nie. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym miesiącu.

Według zaleceń urzędników europejskich poszczególne państwa miałyby tak dostosować swoje prawo do dyrektywy unijnej, by inwigilować wszelkie „grupy ekstremistyczne". W. Wielkiej Brytanii za takie uważa się np. chrześcijan, chcących żyć zgodnie z przekonaniami religijnymi.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.