KRRiT: Róże Gali już nie zagoszczą w telewizji publicznej

2009-03-20 00:00:00
KRRiT: Róże Gali już nie zagoszczą w telewizji publicznej

W związku z transmisją przeprowadzoną przez TVP 2 w dniu 19 listopada ub.r. z imprezy w Teatrze Narodowym w Warszawie pt.: „Róże Gali 2008”, która oprócz dostarczenia ludziom rozrywki miała za zadanie promować grzech sodomii (nagrodę tzw. „Róże Gali” w kategorii „najpiękniejsza para” wręczono homoseksualistom), Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi skierowało protest do przewodniczącego KRRiT.

W marcu b.r. Stowarzyszenie otrzymało odpowiedź, której udzieliła pisemnie Anna Szydłowska – Dyrektor Departamentu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Pani Szydłowska zreferowała stanowisko nadawcy, czyli Zarządu TVP SA, który poinformował KRRiT o rezygnacji z dalszej współpracy z organizatorem imprezy „Róże Gali” oraz oświadczył, że „wobec zaistniałych okoliczności szczegółowo zweryfikowano prace całego zespołu nad kształtem tego projektu, co pozwoliło wnioski na przyszłość, aby takie sytuacje się nie powtarzały”.

PiotrSkarga.pl

Jak widać, aktywna postawa katolików może przynieść pozytywny rezultat o ile jest stanowcza i solidarna. Oczywiście naiwnością byłoby uznać, że sprawa została raz na zawsze załatwiona. Taktyka, którą lobby homoseksualne stosowało w całym świecie polega na powolnym oswajaniu społeczeństwa ze swymi ideami i rozciąganiu wpływu na kolejne sfery życia. Działacze homoseksualni znają dobrze kluczową rolę telewizji w kształtowaniu mentalności i świadomości współczesnych ludzi. Chciałoby się więc zawołać wzorem harcerzy: Czuwaj!

Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.