Krucjata Młodych broni krzyża w Sejmie

2011-11-09 00:00:00
Krucjata Młodych broni krzyża w Sejmie

W środę przed Kancelarią Sejmu odbył się briefing przedstawicieli Krucjaty Młodych. Organizacja przekazała marszałkowi Sejmu 50 tys. podpisów w obronie obecności krzyża na sali plenarnej.
 
Maciej Maleszyk i Marcin Iwanowski z Krucjaty Młodych poinformowali  o ogromnym zainteresowaniu, którym cieszy się akcja wysyłania protestu do Janusza Palikota. W Kancelarii Sejmu złożono listę 50 tys. podpisów osób, które zdecydowały się za pomocą strony protestuj.pl wyrazić swój sprzeciw wobec inicjatywie usunięcia krzyża z Sejmu RP.  
 

 
„Krzyż nie jest żadnym symbolem partyjnym ani politycznym, ale znakiem Jezusa Chrystusa. Właśnie poprzez krzyż Jezus dał szansę zbawienia duszy oraz uwolnienia z grzechu i szatańskiej niewoli wszystkim ludziom, w tym również Panu i członkom Pańskiego ugrupowania.  Obecność krzyża w miejscach publicznych, między innymi w Sejmie, właśnie o tym nam przypomina” – czytamy w piśmie skierowanym do Janusza Palikota, a podpisanym przez ponad 50 tys. internautów. 
 
Na briefingu zjawili się przedstawiciele najważniejszych mediów, dzięki czemu idea ma szansę trafić do milionów odbiorców. Za pośrednictwem strony protestuj.pl wciąż można włączyć się do akcji Krucjaty Młodych. Wystarczy podpisać się pod zamieszczonym tam listem. Jak zapewniają organizatorzy, podpisy nadal będą gromadzone i systematycznie przekazywane władzom Sejmu. 


piotrskarga.pl
 
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.