Krystian Kratiuk prelegentem najbliższego Klubu „Polonia Christiana” 28 kwietnia w Warszawie

2022-04-20 00:00:00
Krystian Kratiuk prelegentem najbliższego Klubu „Polonia Christiana” 28 kwietnia w Warszawie

Czego dzisiaj się boimy? Czym dzisiaj jesteśmy straszeni? Do poszukiwania odpowiedzi na te oraz inne pytania zachęcą nas dyskusja i prelekcja, na jakie zapraszamy w czwartek 28 kwietnia do „Domu Literatury” w Warszawie. Redaktor naczelny portalu PCh24.pl i internetowej telewizji PCh24TV Krystian Kratiuk opowie o swojej najnowszej publikacji pt. „Zaraza” – książce, która jest ciekawą retrospekcją przemian społecznych, jakich doświadczamy w ostatnich kilku latach, nie tylko z powodu wtargnięcia w nasze życie wirusa SarS CoV-2.

 

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie w czwartek 28 kwietnia podejmie temat niezwykle intrygujący i nadal ważny. To temat sposobu przedstawiania współczesnych nam zagrożeń jako zjawisk wymagających od społeczeństw porzucenia pewnych standardów postępowania oraz norm kulturowych, a jednocześnie narzucających rygory nieproporcjonalne do skali zagrożenia.

 

Po tzw. pandemii Covid-19 dopiero dzisiaj podejmowane są – i to nie we wszystkich środowiskach – rozmowy o takich problemach, jak koszty zamknięcia gospodarki, skutki ograniczania praktyk religijnych czy psychologiczne efekty zamknięcia ludzi młodych i seniorów w domach pod pretekstem walki z chorobą zakaźną.

Dzisiejszy lawinowy wzrost inflacji, tysiące nadmiarowych zgonów i spadek poziomu wiedzy młodego pokolenia w efekcie „zdalnego nauczania” to prawdziwa „zaraza”, niedostrzegana w momencie podejmowania nadzwyczajnych regulacji, rujnujących życie społeczne, religijne i gospodarcze.

 

Książka Krystiana Kratiuka pt. „Zaraza” (Wydawnictwo Esprit, 2022) to doskonałe wprowadzenie do głębszej refleksji nad tym co nam już zgotowano i nad tym, co być może nas jeszcze czeka. W powieści „Zaraza” redaktor naczelny mass mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi skupia się na ciemnych kartach Kościoła w czasie „pandemii”, ale daje też nadzieję i powiew optymizmu.

Wiemy bowiem, że dzieła Chrystusa nikt i nic nie jest w stanie zniszczyć, a zadaniem Jego uczniów jest bronić prawd wiary i tradycji Kościoła Powszechnego.

 

Tytułowa „Zaraza” to bowiem nie tylko sam wirus SarS CoV-2 i związana z nim choroba COVID-19. Krystian Kratiuk nie ukrywa, że „Zaraza” to w rzeczywistości powieść o zarazie strachu, która dopadła Polaków na początku pandemii w 2020 roku. Strach w pierwszym okresie „pandemii” być może zrozumiały, dość długo był jednak podtrzymywany, niosąc spustoszenie w wielu sferach życia.

 

Doświadczyliśmy tego szczególnie w życiu Kościoła Katolickiego, wielu z nas do dzisiaj nie zapomniało jeszcze traumy wiernych, wynikającej z strachu wielu kapłanów przed ludźmi przybywającymi do kościołów. A przecież w najtrudniejszych okresach cywilizacji chrześcijańskiej to w murach świątyń szukaliśmy wsparcia… aż do 2020 roku, gdy bramy wielu kościołów zostały zamknięte.

 

Siadając do pisania tej powieści, pragnąłem, by dała ona współczesnym katolikom nadzieję i szansę na przyjęcie do świadomości pewnej oczywistości, tak często dziś zaciemnianej – że każdy z nas ma szansę na nawrócenie i na osiągnięcie zbawienia. Na to czeka przecież cały czas nasz Zbawiciel – mówił Krystian Kratiuk, dodając nam otuchy.

 

Autor książki „Zaraza” spotka się z Państwem w warszawskim Klubie „Polonia Christiana” w czwartek 28 kwietnia 2022 r. Na spotkanie zapraszamy do Domu Literatury w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18:00. Wstęp wolny!

W trudnych okresach polskiej historii z Podhala często płynął głos rozsądku i przywiązania do polskości. Dzisiaj, w obliczu niszczenia polskiej szkoły przez lewackich ideologów z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Górale chcą wyrazić swój sprzeciw i upomnieć się o normalność procesu edukacji. W sobotę 21 grudnia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci organizują manifestację w Parku Miejskim w Nowym Targu. Protest odbędzie się w godzinach 12.00 – 14.00.
Kardynał Gerhard Ludwig Müller, biskup Athanasius Schneider ORC, biskup Joseph Strickland oraz ojciec Jan Strumiłowski OCist to duchowni występujący w filmie „Credo”, przekazujący nam cenną wiedzę o współczesnym Kościele. Film zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom będzie wyemitowany w środę 18 grudnia w Elblągu. Na bezpłatny pokaz zapraszają Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.
Za wymysły lewackich propagandzistów płacimy wszyscy w podniesionych cenach nośników energii, nowych podatkach i poprzez ukryte koszty, windujące wydatki na produkcję, usługi i funkcjonowanie gospodarstw domowych. O tym, w jaki sposób tzw. walka o ochronę klimatu będzie rzutowała na drenowanie budżetów rodzin i firm dowiemy się na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu 19 grudnia w „Domu Technika”. Tytuł spotkania z dr. Mariuszem Błochowiakiem to „Oszustwo klimatyczne – przyczyny zmian klimatu”.
Czas Adwentu to czas oczekiwania na przyjście na świat Bożej Dzieciny, naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze dni przybliżające nas do Bożego Narodzenia, zwróćmy nasze myśli do betlejemskiej stajenki i zaczerpnijmy nadziei na osobiste odrodzenie. Oddajmy się modlitwie przygotowującej nas do Narodzin Pana i skorzystajmy z rekolekcji prowadzonych przez O. Jana Strumiłowskiego OCist, udostępnionych na kanale PCh24TV. Pomóżmy w ich promocji, aby dotarły do jak najszerszego grona osób.
W niesieniu pomocy ofiarom tegorocznej powodzi na południu Polski konieczne było starcie się z dwoma żywiołami – niszczycielską siłą nieujarzmionej wody i bolesnymi owocami kampanii wrogości wobec Kościoła. Przyjaciele i Darczyńcy Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udowodnili, że sercem, rozumem i ludzką hojnością można wygrać z wieloma przeciwnościami, zwyciężając dobrem i miłością.