Krytyka aborcji mową nienawiści?

2012-03-05 00:00:00
Krytyka aborcji mową nienawiści?

Julian Savulescu, australijski bioetyk promujący moralny permisywizm, określił sprzeciw wobec aborcji jako "mowę nienawiści"?. W debacie o wartości  i ochronie życia otwarcie używa się narzędzi politycznie poprawnej kontroli.

Odpowiadając na krytykę, jaką wywołały publikacje zamieszczone na łamach czasopisma bioetycznego, Savulescu - australijski etyk rumuńskiego pochodzenia - przyrównał sprzeciw podnoszony przez obrońców życia do penalizowanej w wielu przypadkach "mowy nienawiści". Oskarżenia te dotyczyła krytyki, jakiej poddano publikację autorstwa Alberto Giubiliniego i Francesci Minerva. Autorzy ci opowiadali się za szerszym praktykowaniem aborcji "pourodzeniowej", dotyczyć to miało także przypadków, w których nowonarodzone dziecko jest zdrowe. Według dwójki autorów, dzieci nienarodzone jak i nowonarodzone nie posiadają (sic!) statusu moralnego przysługującego osobie ludzkiej.
 
Według Savulescu artykuł ten wywołał zupełnie bezzasadną krytykę. Same argumenty, podnoszone przez Giubliniego i Minerve, mają być jego zdaniem "nie nowe i zostały wielokrotnie prezentowane w literaturze naukowej i na forum publicznym przez najznamienitszych filozofów i bioetyków na świecie, w tym Petera Singera, Michaela Tooleya i Johna Harrisa".
 
W wykonywanej przez siebie pracy, australijscy etycy uzasadniający zabijanie dzieci nie tylko nienarodzonych, sięgają po kolejne narzędzia. Sprzeciw wobec odrażających postulatów, zgłaszanych przez bioetyków znanych ze swych "postępowych" poglądów, jest traktowany jako rodzaj "hate speech". To kolejny spośród wybiegów mających zwiększyć poziom społecznego przyzwolenia na koncepcje odmawiające dzieciom statusu osoby ludzkiej.

 
Źródło: billmuehlenberg.com
mat
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.