Krytyka oświadczenia Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego w sprawie ”homo-małżeństw”

2011-08-10 00:00:00
Krytyka oświadczenia Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego w sprawie ”homo-małżeństw”


Grupa terapeutów, specjalizująca się w leczeniu osób o skłonnościach homoseksualnych, skrytykowała ostatnio Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA), z powodu wydanej przez tę instytucję na początku tego miesiąca deklaracji popierającej „małżeństwa” osób tej samej płci.

Deklaracja – przyjęta na początku tego miesiąca przez APA w jednomyślnym głosowaniu – stwierdza, iż państwo w żadnym wypadku nie powinno prowadzić akcji propagandowych w obronie tradycyjnego małżeństwa, gdyż akcje takie „stanowią źródło stresu dla osób homoseksualnych”.

"Kampanie zakrojone na szeroką skalę przez władze państwowe, prowadzone na rzecz odmowy legalnego dostępu do ślubu cywilnego są źródłem stresu dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych i innych obywateli tych państw" – stwierdziła APA, która jest za pełnym równouprawnieniem dla sodomitów, biseksualistów itp.

Dr Julie Hamilton, prezes Krajowego Stowarzyszenia Badań i Terapii Homoseksualizmu (NARTH) powiedziała, że deklaracja ma charakter polityczny i nie znajduje potwierdzenia w badaniach. – Mimo, że APA jest traktowana jako profesjonalna organizacja zawodowa, zbyt często nie działa jako taka – przekonuje szefowa NARTH.

Hamilton zauważyła, że doktorzy Rogers Wright i Nicholas Cummings, autorzy opracowania na temat destrukcyjnych trendów w dziedzinie zdrowia psychicznego, którzy w strukturach APA zajmowali kiedyś eksponowane stanowiska ujawnili, iż " APA podejmuje wiele decyzji pod wpływem ideologii, a nie w oparciu o badania naukowe”. Dlatego, zdaniem Hamilton „APA nie może być postrzegane jako wiarygodne źródło informacji naukowej”.

Homoseksualizm został skreślony przez APA z listy zaburzeń psychicznych w 1973 roku pod wpływem ogromnej presji lobby homoseksualnego.

Dr Melvin Sashbin w 1998 r. pisał jak demonstracje pederastów i ich naciski były uciążliwe dla APA, która w 1970 r. zmuszona była zatrudnić konsultanta ds. bezpieczeństwa, aby spróbować zapewnić bardziej pokojowy przebieg demonstracji w siedzibie Towarzystwa w przyszłości.

Dr Robert Spitzer, który początkowo był przeciwko leczeniu homoseksualistów, po 30 latach pracy terapeutycznej zmienił zdanie i obecnie rekomenduje terapie, które pozwalają przezwyciężyć niszczące skłonności.

APA, wspierając wyraźnie pederastów i lesbijki, twierdzi, że nie ma "wystarczających dowodów", które przemawiałyby na korzyść takich terapii, ale też nie ma dowodów, które przemawiałyby za dyskredytacją terapii dla homoseksualistów, którzy chcą zmienić swoje upodobania seksualne.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Cookies

Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies do poprawnego funkcjonowania zawartych w nim treści oraz do innych celów, takich jak dopasowywanie i wyświetlanie reklam spersonalizowanych.

Możesz wybrać, które kategorie plików będą używane - w ustawieniach.