Krytyki kalifornijskiego sądu ciąg dalszy

2012-02-10 00:00:00
Krytyki kalifornijskiego sądu ciąg dalszy


Wzmaga się krytyka kalifornijskiego sądu, który uznał, iż definicja małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny jest sprzeczna z konstytucją. Oburzenie decyzją sądu wyrazili biskupi Kalifornii oraz przedstawiciele licznych organizacji, które bronią małżeństwa w Stanach Zjednoczonych. Kwestionowanie tej decyzji jest tym bardziej uzasadnione, że jest ona sprzeczna z wynikami referendum przeprowadzonego w Kalifornii w 2008 r.

Rząd nie ma właściwych kompetencji ani autorytetu, aby zmieniać bądź rozszerzać definicję małżeństwa na różnego rodzaju relacje. Robiąc to mówi nam, że małżeństwo już nie istnieje – powiedział abp Jose H. Gomez, ordynariusz Los Angeles, dodając, że w interesie rządu jest promowanie małżeństwa, gdyż jest ono fundamentem społeczeństwa. Hierarcha uważa, że zadaniem rządu jest ochrona praw dzieci. – A te mają prawo zarówno do urodzenia się, jak i wychowania w rodzinach, gdzie jest matka i ojciec – podkreślił hierarcha.

Zdaniem Wiliama Maya z organizacji Katolicy za Dobrem Wspólnym takiej decyzji można było się spodziewać. Stwierdził on, że kalifornijski sąd jest najbardziej liberalnym i wywrotowym w całych Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem sąd rozpatrywał małżeństwo z perspektywy korzyści osób dorosłych, a nie jako fundament rodziny.

Źródło: Radio Watykańskie

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!