KUL nie odwoła spotkania z dr. Cameronem

2009-05-07 00:00:00

Uniwersytet to miejsce wymiany myśli, kneblowanie kogokolwiek za to, że ma inne poglądy nie ma sensu, spotkanie z dr. Cameronem odbędzie się – powiedziała KAI rzeczniczka KUL, Beata Górka. Wczoraj, po artykule w „Gazecie Wyborczej”, studenckie spotkanie z amerykańskim badaczem homoseksualizmu odwołano na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Dr Paul Cameron jest amerykańskim psychologiem, założycielem Instytutu Badań nad Seksualnością, obecnie Instytutu Nauk o Rodzinie. Przyjechał do Polski na zaproszenie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Wykłady mają się odbyć m.in. w Warszawie, Lublinie, Radomiu, Opolu i Wrocławiu. Cameron ma na nich mówić o "zagrożeniach dla małżeństwa i rodziny niesionych przez rewolucję obyczajową".

Po wczorajszym artykule "Obłędne nauki o gejach" w Gazecie Wyborczej prorektor UKSW prof. Marek Kowalski odwołał studencką konferencję pt. "Homoseksualizm z naukowego i religijnego punktu widzenia". Tłumaczył "GW", że nie pozwoli przyczepić UKSW "łatki homofobicznej uczelni".

Do spotkania z Paulem Cameronem dojdzie m.in. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Organizatorami konferencji z amerykańskim badaczem homoseksualizmu są studenci KUL z Akademickiego Klubu Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum.

O możliwości odwołania spotkania na KUL poinformowała wczoraj w programie Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać" w TVP2 Joanna Najfeld, tłumaczka wykładów dr. Camerona.

W rozmowie z KAI Beata Górka, rzeczniczka KUL powiedziała jednak, że "w tej chwili nie ma żadnej decyzji o tym, żeby miała się ona nie odbyć".

Beata Górka wyjaśniła w rozmowie z KAI, że tytuł studenckiej konferencji został sformułowany w sposób polemiczny: "Czy homoseksualizm to choroba czy orientacja seksualna?".

Zdaniem rzeczniczki KUL, „uniwersytet to miejsce, gdzie studenci – ludzie dorośli, odpowiedzialni, inteligentni i zdolni do samodzielnej oceny – powinni usłyszeć różne rzeczy”.

„Poglądy pana Camerona w tej dziedzinie są nam znane. Uniwersytet jest miejscem wymiany myśli i kneblowanie kogokolwiek za to, że ma jakieś określone poglądy, nawet jeśli nie są one naszymi poglądami, nie ma sensu” – dodała Beata Górka.

Źródło: KAI
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!