Kuwejt: muzułmański spór o chrześcijańskie świątynie

2012-02-20 00:00:00
Kuwejt: muzułmański spór o chrześcijańskie świątynie


Jamaal Al-Shebab, minister sprawiedliwości i spraw muzułmańskiej działalności charytatywnej i religijnej w Kuwejcie uważa, że ograniczanie wolności religijnej chrześcijan przez burzenie kościołów jest sprzeczne z prawem. Zagraża też tolerancyjnemu wizerunkowi islamu i społeczeństwa Kuwejtu. Minister podkreślił, że konstytucja Kuwejtu zapewnia wolność wyznania i kultu. Jego zdaniem, burzenie kościołów byłoby nielegalne, niezgodne zarówno z konstytucją, jak i z prawem islamu.

W parlamencie Kuwejtu trwają prace nad projektem ustawy zabraniającej budowy nowych kościołów. Islamista Osama Al-Munawer z kuwejckiego parlamentu, który jest zwolennikiem nowej ustawy wyjaśnił, że nie wzywa on wprost do burzenia chrześcijańskich miejsc kultu już istniejących. Nie zgadza się jedynie na budowanie nowych. Jego zdaniem Kuwejt ma już wystarczającą liczbę kościołów na potrzeby niewielkiej mniejszości, jaką stanowią tam wyznawcy Chrystusa.

Radykalny polityk islamski zaprotestował z tego powodu przeciw wydanemu przez wspomnianego ministra zezwoleniu na budowę kościoła. – Szanujemy wolność sumienia wyznawców innych religii, ale nie znaczy to, że mamy się zgadzać na wszystko, co jest zgodne z ich wiarą – powiedział Al-Munawer. – Czy mamy np. zalegalizować alkohol, skoro inne religie pozwalają na jego spożywanie? – pytał islamista.

Wyznawcy Chrystusa w Kuwejcie są mniejszością, która sięga kilkunastu procent. Ciągle wzrasta ona w związku napływem do pracy chrześcijańskich imigrantów różnych wyznań, głównie z krajów azjatyckich.

Źródło: Radio Watykańskie

„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!