Ład moralny, cnota oraz ”męskość” mężczyzn ratunkiem dla Stanów Zjednoczonych

2011-06-10 00:00:00
Ład moralny, cnota oraz ”męskość” mężczyzn ratunkiem dla Stanów Zjednoczonych


Były minister edukacji w administracji prezydenta Ronalda Reagana, Bill Bennett wezwał konserwatystów zgromadzonych w ub. sobotę w stolicy kraju, do podjęcia intensywnych działań na rzecz przywrócenia ładu moralnego w Stanach Zjednoczonych, poprzez przeciwdziałanie kryzysowi tożsamości wśród amerykańskich mężczyzn.

Musimy doprowadzić do tego, aby słowo „cnota " powróciło na dobre. Trzeba umieścić na najwyższym piedestale słowo „wartości” – przekonywał religijnych i konserwatywnych działaczy, zebranych na konferencji w centrum Waszyngtonu Bill Bennett – prezenter radiowy, konserwatywny komentator, autor „Book of virtues”(Księgi cnót).

Bennett pisze obecnie książkę na temat wychowania chłopców do męskości. Uważa, że największym problemem jest kryzys tożsamościowy mężczyzn w społeczeństwie amerykańskim. Powołał się na liczne dane statystyczne, dokumentujące spadek udziału mężczyzn w rynku pracy, stale zmniejszającą się ich liczbę w systemie edukacji i niewywiązywanie się przez nich z podstawowych zobowiązań życiowych.

Mężczyźni nie zawierają związków małżeńskich i nie podejmują zobowiązań w taki sposób, jak to czynili kiedyś – ubolewał popularny dziennikarz radiowy. Podkreślił, że kobiety żalą się, że nie ma już mężczyzn takich, jak byli kiedyś, za których warto było wyjść za mąż i mieć z nimi dzieci.

Bennett wskazał, że wielu młodych ludzi nie kończy studiów. O ile naukę na uniwersytetach zaczyna 45 proc. mężczyzn i 55proc kobiet, o tyle kończy ją już tylko 38 procent mężczyzn.

Konserwatywny działacz ubolewał także nad tym, że młodzi ludzie łatwo dają się zwodzić i wybierają kulturę przemocy wobec kobiet oraz tzw. kulturę gejowską.

Bennet zachęcał młodych działaczy do intensywnej nauki i ciężkiej pracy oraz odpowiedzialnego oddania się swoim obowiązkom. Wezwał konserwatystów do zjednoczenia w obliczu zbliżających się wyborów. Chce, aby w kraju udało się przywrócić moralność, która pozwoli przezwyciężyć kryzys gospodarczy.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.