Litwa: parada pederastów - prowokacyjna i międzynarodowa
2010-05-10 00:00:00

Pierwsza parada homoseksualistów w Wilnie zakończyła się zamieszkami. W samej paradzie, według różnych danych, wzięło udział około 500 osób. Przeciwników było dwa lub trzy razy więcej, a pilnowało ich 600 policjantów, niektórzy na koniach, inni – z psami – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.
Gazeta przypomina, iż o tym, że na tej pierwszej w historii Litwy paradzie może być gorąco, wiadomo było już od kilku dni. Pełniący obowiązki prokuratora generalnego Raimondas Petrauskas twierdził, że otrzymał informacje, iż podczas imprezy może dojść do niebezpiecznych dla jej uczestników wydarzeń. Dlatego 3 maja wniósł do sądu o zakazanie parady. I sąd taki zakaz wydał.
W piątek, Litewski Najwyższy Sąd Administracyjny uwzględnił skargę organizatorów i anulował decyzję sądu niższej instancji. Lider Ligi Gejów Litwy Władimir Simonko – główny organizator imprezy – dowodził, że „bezpieczeństwo będzie gwarantowane“.
Szef wileńskiej policji Kestutis Lanczinskas zapowiedział, że na miejsce zbiórki uczestników parady zostanie wpuszczonych nie więcej niż 350 osób, bo taką liczbę zapowiedzieli organizatorzy. Tymczasem już w nocy z 7 na 8 maja omal nie spłonęło biuro organizacji Stowarzyszenie na rzecz Tolerancji. Najpierw nieznane osoby wybiły okna kamieniami, a potem wrzuciły do środka koktajle Mołotowa – czytamy w „Rzeczpospolitej”
Wśród demonstrujących pederastów pojawili się europejscy politycy, pięciu euro deputowanych, kilku ambasadorów, m.in. brytyjski i francuski oraz kilkudziesięciu działaczy organizacji praw człowieka Amnesty International i wielu innych cudzoziemców.
Jak informuje „Rz”, przeciwnicy marszu rzucali kamieniami, butelkami i świecami dymnymi, krzyczeli „precz z homonazistami“ i usiłowali przedrzeć się przez kordon policji. Doszło do starć, policja użyła pałek i gazu łzawiącego. Aresztowano 12 osób.
Źródło: „Rzeczpospolita”
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.