LOT ostatecznie wycofał się z zakazu symboli religijnych

2012-02-10 00:00:00
LOT ostatecznie wycofał się z zakazu symboli religijnych

Polskie Linie Lotnicze zdecydowały się usunąć z wewnętrznej instrukcji kontrowersyjny zapis o zakazie noszenia w widocznym miejscu symboli religijnych przez pracowników pokładowych firmy - poinformował rzecznik prasowy LOT Leszek Chorzewski. 

„Pragniemy jednocześnie przeprosić wszystkie osoby, które zostały w jakikolwiek sposób dotknięte i urażone tym przypadkiem. Szanując przywiązanie do tradycji i wrażliwość Polaków, rozumiemy ich poruszenie i oburzenie" – czytamy w oświadczeniu spółki PLL LOT.
 
Przypomnijmy, że według przygotowanego przez LOT nowego regulaminu, personel pokładowy polskich linii lotniczych miał otrzymać zakaz noszenia symboli religijnych w widocznym miejscu. Nowe przepisy miały wejść w życie od początku marca.
 
Nowe zasady dyscypliny mundurowej zawarte były w dokumencie "Zasady obsługi pokładowej". W podrozdziale "Biżuteria" napisano: "Niedozwolone jest noszenie w widocznym miejscu biżuterii obrazującej symbole religijne".

Co ciekawe, przepis najpewniej nie został wprowadzono ze względu na zasady bezpieczeństwa, ale ze względu na…  wizerunek LOT-u. Za opracowanie regulaminu określającego zasady umundurowania personelu odpowiada bowiem dział marketingu firmy.


 
PiotrSkarga.pl 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!