Lublin: w marcu międzynarodowa konferencja pro-life

2012-02-14 00:00:00
Lublin: w marcu międzynarodowa konferencja pro-life

„Życie czy śmierć? Wybierajcie” - to tytuł międzynarodowej konferencji, która odbędzie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, 19 marca,  z okazji Dnia Świętości Życia i Narodowego Dnia Życia.

Pracownicy i studenci Instytutu Nauk o Rodzinie KUL zapraszają wszystkich, którym bliskie są ideały obrony ludzkiego życia: pracownicy naukowi i studenci, doradcy życia rodzinnego, katecheci, nauczyciele i uczniowie, duszpasterze i wierni,  wszyscy ludzie dobrej woli. 
 
W programie:

9.30-10.00 Ks. Bp. Prof. Dr hab. Józef Wróbel – Zapłodnienie in vitro czy naprotechologia?
10.00 - 10.30 Dr hab. Urszula Dudziak – Antykoncepcja czy naturalne planowanie rodziny?
10.30 – 11.00 Dr inż. Antoni Zięba – Aborcja czy ochrona życia?
11.00 – 11.30 Ks. Prof. Dr hab. Mirosław Kalinowski – Eutanazja czy opieka paliatywna?
11.30 – 12.00 Przerwa (kawa, stoiska pro-life)
12.00 – 12.15 Ks. Prof. Andrius Narbekovas, Prof. Biruté Obeleniené- Blaski i cienie obrony życia na Litwie
12.15 – 12.30 Ks. mgr lic. Andris Ševels MIC - Blaski i cienie obrony życia na Łotwie
12.30 – 12.45 Mgr Julia Sak - Blaski i cienie obrony życia na Ukrainie
12.45 – 13.00 Lic. Anna Galant i lic. Ewelina Galant – Blaski i cienie obrony życia na Słowacji
13.00 – 13.30 Ks. Dr Jarosław Jęczeń – Środki społecznego przekazu o ochronie życia w Polsce
13.30 – 14.30 Przerwa obiadowa
14.30 – 15.00 Sesja plakatowa
15.00 – Spotkanie Polskiego Towarzystwa Familiologicznego
 
19 marca 2012r. Aula Kard. Stefana Wyszyńskiego Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Gmach Główny I p. Al. Racławickie 14, LUBLIN
 
Kartę zgłoszenia uczestnictwa w konferencji można pobrać tutaj


PiotrSkarga.pl

 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!