Ludobójstwo w Serbii trwa, tym razem z woli matek

2012-01-23 00:00:00
Ludobójstwo w Serbii trwa, tym razem z woli matek

W siedmiomilionowej Serbii każdego roku oficjalnie zabija się około 23 tys. nienarodzonych dzieci. Dane nieoficjalne mówią o liczbie dochodzącej nawet do 150 tys. aborcji rocznie. 

Dane oficjalne pochodzą z serbskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, informacje mówiące o 150 tys. zabójstw w łonie matki rocznie to dane Southeast European Times. Aborcja jest w Serbii legalna do dziesiątego tygodnia ciąży, a w przypadku gwałtu, kazirodztwa a także „traum psychologicznych” i „przyczyn społecznych” do dwudziestego tygodnia ciąży. 
 
Wiele serbskich kobiet, które urodziły już dziecko, traktuje aborcję jako środek antykoncepcyjny. Aż 45 procent kobiet w Serbii cierpi na emocjonalne i psychiczne powikłania po aborcji. Zdaniem socjologa Dragutina Vasica, tak wysoki odsetek aborcji jest także przyczyną bardzo dużej ilości rozwodów. 
 
Znaczny spadek liczby urodzeń wśród Serbów doprowadził również do wyraźnej porażki demograficznej z Albańczykami, co skutkowało rozpadem państwa i utworzeniem niepodległego Kosowa. 

 
Źródło: fronda.pl, LSN
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!