Ludźmierz: modlitwa w intencji rodzin i życia poczętego przed kopią obrazu Matki Bożej z Guadalupe

2012-03-05 00:00:00
Ludźmierz: modlitwa w intencji rodzin i życia poczętego przed kopią obrazu Matki Bożej z Guadalupe


W Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu trwają modlitwy w intencji rodzin i życia poczętego przed kopią obrazu Matki Bożej z Guadalupe. - Można tu przyjechać i zawierzyć swoją rodzinę, potrzebujące rodziny, poczęte i nienarodzone życie - zaprasza s. Danuta Lipińska. Kopia obrazu Matki Bożej z Guadelupe będzie w ludźmierskim sanktuarium do 10 marca.

Eucharystię powitalną, rozpoczynającą szczególny tydzień modlitw w intencjach poczętego i nienarodzonego życia na Podhalu, sprawował ks. Krzysztof Kocot, kapelan rady Rycerzy Kolumba rejonu Ludźmierza, proboszcz z Czarnego Dunajca.

Wierni zanosili modły przez wstawiennictwo Matki Bożej z Guadelupe, która w kopii obrazu nie namalowanego ręką ludzką, przybyła by pomóc Polakom prosić za matki oczekujące, za te, którym trudno pokochać poczęte życie, za rodziny wiele lat już starające się o potomstwo. - Opasana czarną wstęgą, to dla Azteków znak brzemienności, a Ona sama mówiła św. Juanowi Diego, że jest dającą i zachowującą życie. Oto Królowa Podtatrza jest odwiedzana przez Królową obu Ameryk, a przecież wiele z Waszych Rodzin tam za oceanem oddaje Jej cześć - mówił delegat rejonowy Rycerzy Kolumba, Paweł Zych.

- My Rycerze Kolumba Matki Bożej Ludźmierskiej stajemy po stronie cywilizacji życia - zapewniał Krzysztof Kuranda, Wielki Rycerz Rady Ludźmierza. - Podhale wie, jakimi wartościami są: rodzina, matka, dziecko. Wierzymy, że ta peregrynacja zmobilizuje nas górali do modlitwy w obronie życia poczętego. Bronić życia, umacniać je, czcić je i kochać - oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi - przypominał słowa bł. Jana Pawła II. - My tutaj stajemy do tego zadania.

Ks. Kazimierz Klimczak, witając Matkę Bożą brzemienną, pytał: - Skądże mi to, że mojego Pana Matka przychodzi do mnie? Skądże mi to, że Matka gór amerykańskich przychodzi do tych pagórków i gór ziemi podhalańskiej? Witamy Cię, jako Tę, która przychodzi, by bronić Tajemnicy Życia, Świętości Rodziny tu na skalnym Podhalu. Modlimy się za Rodziny Podhala, zwłaszcza te, które borykają się z trudnościami.

Kaznodzieja przypomniał historię powstania obrazu Matki Bożej Indian i niezapomniane słowa bł. Jana Pawła II wypowiedziane na ziemi meksykańskiej przed 13 laty: - "Dalekosiężne jest przesłanie Matki Bożej z Guadalupe". Dalekosiężne, bo aktualne nie tylko od pięciu wieków, ale dziś jakoś wyjątkowo intensywne. Tak wiele nienarodzonych dzieci ginie, tak wiele poczętych nie może się urodzić, bo brak atmosfery miłości i poszanowania życia. A z drugiej strony tyleż organizacji stających w obronie życia: Pro Life, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Rycerze Kolumba, manifestacje w licznych miastach i krajach świata. Każdy z nas może włączyć się w dzieło obrony życia. Można duchowo zaadoptować poczęte dziecko, zagrożone śmiercią.

Źródło: Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.