Malezja: islamscy politycy wzywają do ”świętej wojny”

2012-02-24 00:00:00
Malezja: islamscy politycy wzywają do ”świętej wojny”

Islamscy politycy w Malezji wezwali do „świętej wojny”. Według tamtejszych mediów, jeden z najbardziej wpływowych muftich, Harussani Zakaria z Peraku miał powiedzieć, że islam jest obrażany, Malajowie są słabi finansowo, a sułtanom jako władcom islamskim w poszczególnych częściach kraju okazuje się coraz mniej szacunku.
 
Mufti wezwał więc do dżihadu, aby „bronić islamu, Malajów i instytucji władców malezyjskich”. Przemawiając na spotkaniu założycielskim malajsko-muzułmańskiej organizacji Jati przypomniał, że święta wojna jest obowiązkiem. Założycielem organizacji jest polityk Hasan Ali, wyrzucony niedawno z islamskiej partii PAS za organizowanie burd przeciwko religiom mniejszości. Teraz zapowiedział, że w obronie islamu Jati będzie współpracowała z innymi nacjonalistycznymi organizacjami muzułmańskimi, cieszącym się wyraźną przychylnością rządu.
 
Od połowy 2011 r. Hasan prowadził kampanię przeciwko chrześcijanom w Malezji. Zarzucał im, że przez „masowe konwersje” muzułmanów pragną przekształcić Malezję w państwo chrześcijańskie. Ostatnio twierdził, że chrześcijanie, przebrani za duchownych islamskich, prowadzili działalność misyjną w meczetach i dawali muzułmanom do picia wodę święconą. Oskarżenia Hasana odrzucił przewodniczący Konferencji Biskupów Malezji, Singapuru i Brunei, bp Paul Tan Chee Ing. Można byłoby je określić jako „całkowicie śmieszne”, gdyby nie zakładano, że będą one „wzburzały uczucia łatwowiernych” – wskazał hierarcha.
 
Malezja jest krajem wieloetnicznym i wieloreligijnym. Malajowie stanowią 50 procent 28-milionowej ludności kraju. Zgodnie z konstytucją muszą oni być wyznawcami islamu, których w sumie jest ponad 61 proc. Powoduje to postępującą marginalizację innych religii i przejawów nietolerancji wobec buddystów (19,1 proc. ludności), chrześcijan (9,1 proc. – katolicy stanowią 3 proc. ludności), hinduistów (6,3 proc.) i wyznawców konfucjanizmu (2,6 proc.). Islam wiązany jest z grupą etniczną Malajów i ich dominacją nad innymi narodowościami, co sprawia z kolei, że kwestie religijne są często łączone ze problematyką polityczną.
 
27 lipca ub. roku Malezja nawiązała relacje dyplomatyczne ze Stolicą Apostolską.


Źródło: KAI
Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego przypadających na rok 2024 kierujemy do naszych Przyjaciół, Darczyńców i Czytelników życzenia przygotowane przez Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Niech te słowa będą dla wszystkich Państwa zwiastunem pięknych chwil w rodzinnym gronie podczas tegorocznych Świąt oraz w całym 2025 roku.
W trudnych okresach polskiej historii z Podhala często płynął głos rozsądku i przywiązania do polskości. Dzisiaj, w obliczu niszczenia polskiej szkoły przez lewackich ideologów z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Górale chcą wyrazić swój sprzeciw i upomnieć się o normalność procesu edukacji. W sobotę 21 grudnia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci organizują manifestację w Parku Miejskim w Nowym Targu. Protest odbędzie się w godzinach 12.00 – 14.00.
Kardynał Gerhard Ludwig Müller, biskup Athanasius Schneider ORC, biskup Joseph Strickland oraz ojciec Jan Strumiłowski OCist to duchowni występujący w filmie „Credo”, przekazujący nam cenną wiedzę o współczesnym Kościele. Film zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom będzie wyemitowany w środę 18 grudnia w Elblągu. Na bezpłatny pokaz zapraszają Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.
Za wymysły lewackich propagandzistów płacimy wszyscy w podniesionych cenach nośników energii, nowych podatkach i poprzez ukryte koszty, windujące wydatki na produkcję, usługi i funkcjonowanie gospodarstw domowych. O tym, w jaki sposób tzw. walka o ochronę klimatu będzie rzutowała na drenowanie budżetów rodzin i firm dowiemy się na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu 19 grudnia w „Domu Technika”. Tytuł spotkania z dr. Mariuszem Błochowiakiem to „Oszustwo klimatyczne – przyczyny zmian klimatu”.
Czas Adwentu to czas oczekiwania na przyjście na świat Bożej Dzieciny, naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze dni przybliżające nas do Bożego Narodzenia, zwróćmy nasze myśli do betlejemskiej stajenki i zaczerpnijmy nadziei na osobiste odrodzenie. Oddajmy się modlitwie przygotowującej nas do Narodzin Pana i skorzystajmy z rekolekcji prowadzonych przez O. Jana Strumiłowskiego OCist, udostępnionych na kanale PCh24TV. Pomóżmy w ich promocji, aby dotarły do jak najszerszego grona osób.