1 marca po raz pierwszy ulicami Poznania przejdzie Marsz dla Życia. W milczącym pochodzie wezmą udział osoby, którym nie jest obojętny los dzieci zabijanych w łonach matek.
Marsz jest apolityczny, skierowany „do ludzi, którzy w poczętym dziecku nie dostrzegają ludzkiego życia, a także do tych, którzy będą decydować o życiu swojego dziecka”. Ma również umocnić wolę stawania w obronie nienarodzonych u osób akceptujących prawdę na temat początku istnienia osoby ludzkiej - podkreślają organizatorzy.
Pomysł zorganizowania Marszu zrodził się zaledwie 6 tygodni temu. Jest on spontaniczną inicjatywą grupy znajomych, katolików, którzy zdecydowali, że nie będą stać bezczynnie wobec masowych zamachów na nienarodzone jeszcze dzieci. Inspiracją dla organizatorów były doniesienia o podobnych przedsięwzięciach w Stanach Zjednoczonych i Europie, m.in. w Paryżu, Barcelonie czy Warszawie, w której co roku odbywa się Marsz dla Życia i Rodziny.
Organizatorzy zwrócili się z prośbą o pomoc do Kościoła. Akcja informacyjna objęła 30 poznańskich parafii. Inicjatywa została przyjęta z dużym zainteresowaniem. Organizatorzy spodziewają się przynajmniej 1,5 tys. uczestników.
„Marsz dla życia” w Poznaniu odbędzie się 1 marca. O godz. 10.00 planowana jest Msza św. w kościele oo. dominikanów, następnie przejście na plac A. Mickiewicza, skąd o godz. 11.00 Marsz wyruszy w kierunku kościoła Najświętszego Zbawiciela.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.