Marsz dla życia w zlaicyzowanej Brukseli

2011-12-16 00:00:00
Marsz dla życia w zlaicyzowanej Brukseli

Ulicami stolicy Belgii i Unii Europejskiej  przejdzie Marsz dla Życia. Wydarzenie organizowane  jest przez stowarzyszenie Génération pour la Vie (Pokolenie za Życiem), skupiające młodzież i studentów z Belgii. 

Marsz ma być upamiętnieniem ofiar aborcji, przypomnieniem o dzieciach, które w bieżącym roku zostały zabite w jej wyniku. Nie miały prawa do pogrzebu, nie mają swoich grobów... Poprzez tę pokojową manifestację, którą poprowadzimy przed jedną z placówek, gdzie dokonano tej zbrodni, chcemy pokazać, że nie zgadzamy się na taką niesprawiedliwość. Będziemy śpiewać kolędy, czytać słowa Matki Teresy – mówi w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Antony Burckhardt, przewodniczący stowarzyszenia Génération pour la Vie.
 
Uczestnicy marszu wysłuchają również świadectwa Irene van der Wende – kobiety, która dokonała aborcji, a dzisiaj jest założycielką ruchu "Silent no more” (Nigdy więcej milczenia). Celem jej działań jest umożliwienie kobietom, które dopuściły się aborcji, by mogły przerwać milczenie na temat tego, czym tak naprawdę jest aborcja i jakie niesie za sobą konsekwencje. 
 
Antony Burckhardt przyznaje, że jego stowarzyszenie, boryka się dokładnie z tymi samymi problemami co organizacje pro-life w Polsce. Największym z nich chyba jest strach. Strach przed zaangażowaniem, strach przed etykietką fundamentalisty i reakcjonisty, bo takimi określeniami niejednokrotnie posługują się koledzy w pracy czy studenci z roku... Poza tym niektóre grupy proaborcyjne starają się nas zastraszyć, uciekając się do przemocy fizycznej i słownej. Ale dla nich to tylko strata czasu. Innym problemem, poważniejszym, jest kwestia finansowa. Rzecz jasna nie możemy liczyć na żadne dofinansowanie ze środków publicznych... – mówi Burckhardt. 
 
Belgijscy studenci nie przejmują się jednak trudnościami. Jaki jest ich główny cel? Położyć kres aborcji! A konkretniej - chcemy, by nasze stowarzyszenie aktywniej i skuteczniej pracowało w terenie. Obrona życia musi działać przez 24 godziny na dobę! – mówi szef Pokolenia za Życiem. 
 
 
Źródło: naszdziennik.pl
 
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.