Matka Boża patronką walki o życie

2012-01-30 00:00:00
Matka Boża patronką walki o życie

Każdego roku wskutek aborcji ginie 50 mln dzieci. Liczba ofiar od początku tego haniebnego procederu sięgnęła już ok. 2 mld. Chcąc walczyć z cywilizacją śmierci, na Jasnej Górze spotkali się obrońcy życia z kilkunastu krajów. Wspólną modlitwę  zakończyli „Aktem Powierzenia w Ręce Matki Bożej Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości na Świecie”. 

Stajemy przed Tobą, Matko Zbawiciela, z pełną świadomością, że sami nie jesteśmy w stanie wygrać tego globalnego zmagania. Stań na czele ruchów obrony życia, i prowadź nas. Ochroń życie! Ocal rodziny! Dodaj nam sił! – prosili Maryję obrońcy życia z 16 krajów Europy. W sobotę na Jasnej Górze zawierzyli Jej dzieło obrony życia. 
 
Na sobotnie spotkanie do Częstochowy przybyli obrońcy życia z 16 krajów Europy i Azji: Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Kazachstanu, Czech, Słowacji, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Wielkiej Brytanii, USA i Polski, zarówno katolicy, jak i prawosławni. Spotkanie jest pierwszym etapem rozpoczynającym pielgrzymowanie kopii Ikony Matki Bożej z Częstochowy od Rosji, po Azję i Europę. 
 
Mszę świętą odprawił arcybiskup Stanisław Nowak. Hierarcha zaznaczył, że Wizerunek Czarnej Madonny z Dzieciątkiem na ręku przemawia do serca każdego człowieka. – Matka Jezusa prosi: szanujcie życie, życie każdego człowieka! Nie ważcie się go niszczyć i zabijać, nie wolno manipulować ludzkim życiem, (...) to wieki dar od samego Boga - mówił.
 
Mimo, iż organizacje pro-life mówią o ok. 50 mln dzieci, które co roku tracą życie wskutek aborcji, dane te nie są pełne. Nie uwzględniają one bowiem działania środków wczesnoporonnych oraz ofiar procedury „in vitro”.
 
 
Źródło: „Nasz Dziennik” 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!