Od kilku dni obraz "indiańskiej Madonny" wędruje po parafiach Podbeskidzia. Peregrynacja obrazu Matki Bożej z Guadalupe jest dla Polaków wezwaniem do pokojowej ewangelizacji oraz szacunku do życia.
Ks. Andrzej Wołpiuk przypomina, że szczególnie dziś Matka Boża z Guadalupe staje się wyraźnym symbolem obrony każdego ludzkiego życia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. - We współczesnym świecie, w którym coraz bardziej stara się dominować "cywilizacja śmierci?", peregrynacja obrazu Matki Bożej z Meksyku ma uwrażliwić wszystkich na szacunek do życia i przyczynić się do tego, by szczególnie katoliccy mężczyźni poczuli się bardziej za to życie odpowiedzialni. Ma być także impulsem do nowej ewangelizacji i odnowy wiary na progu Roku Wiary - podkreśla kapłan.
Wszystkie kopie obrazu Madonny peregrynujące wśród rycerskich rad po całym świecie dotknęły niezwykłego oryginału z sanktuarium meksykańskiego utrwalonego w cudowny sposób z fotograficzną precyzją na indiańskiej pelerynie bł. Juana Diego. Kopie zostały pobłogosławione przez papieża Benedykta XVI, a w ramach peregrynujących obrazów znajduje się wtopiona ziemia z miejsca maryjnych objawień. Organizatorem peregrynacji jest Rada Rycerzy Kolumba z Bielska-Białej.
Guadalupe to miejsce XVI-wiecznego objawienia Maryi, zatwierdzonego przez Kościół. Matka Boża objawiająca się ubogiemu Indianinowi, przyczyniła się do masowej chrystianizacji Ameryki Łacińskiej, która dokonała się w ciągu zaledwie kilku lat.
Źródło: aniolbeskidow.pl
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy