Mauritius uległ presji ONZ i przygotowuje się do legalizacji aborcji

2011-09-14 00:00:00
Mauritius uległ presji ONZ i przygotowuje się do legalizacji aborcji


Komitet ONZ ds. Eliminacji Dyskryminacji Kobiet (CEDAW) wezwał Republikę Mauritiusu do depenalizacji zabijania dzieci nienarodzonych. Zdaniem Komitetu, republika zobowiązała się do przyjęcia odpowiedniego ustawodawstwa, stając się sygnatariuszem konwencji w sprawie eliminacji wszelkich form dyskryminacji kobiet w 1984 roku. Mauritius leży u wybrzeży Afryki na wschód od Madagaskaru. Liczy około 1,3 mln mieszkańców.

Choć traktat nie wspomina o aborcji, w ostatnich latach CEDAW wykorzystuje przepis o „ułatwieniu dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej - w tym w zakresie planowania rodziny” do żądania od sygnatariuszy układu akceptacji aborcji.

Zgodnie z doniesieniami lokalnej gazety „Le Mauricen”, rząd przygotowuje ustawę, która zezwoli na aborcję przed 24. tygodniem ciąży, gdy kobiety zostaną uznane za niezdolne do opieki nad swoim dziećmi, jak również w przypadku deformacji płodu, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, lub stanowi zagrożenie fizyczne albo "moralne" dla zdrowia matki.

Do tej pory aborcja była nielegalna. Wciąż jeszcze obowiązuje ustawa z 1838 roku, która zezwala na zabijanie dzieci poczętych jedynie w przypadku , gdy życie matki jest w niebezpieczeństwie.

Związana z Komitetem ekspert Pramila Patten wyjaśniła, że opracowanie ustawy stało się konieczne, gdyż „ONZ mogłoby bardzo zaszkodzić republice”. CEDAW zobowiązał kraj do wprowadzenie zmian pięć lat temu.

W 2006 r. Komitet wydał zalecenia, odnoszące się do niechcianych ciąż. Zgodnie z nimi władze zostały zobowiązane do stworzenia warunków, ułatwiających dostęp do informacji i usług w zakresie planowania rodziny i taniej antykoncepcji dla kobiet oraz dziewcząt. Zobowiązano rząd także do ułatwienia dostępu do usług w zakresie „zdrowia reprodukcyjnego” i do wprowadzenia powszechnej edukacji seksualnej.

Raport Światowej Organizacji Zdrowia z 2009 r.pokazał, że Mauritius szczycił się najniższym poziomem śmiertelności matek w Afryce, będąc jednocześnie jednym z krajów o najbardziej restrykcyjnym ustawodawstwie antyaborcyjnym. Ten sam raport WHO wykazał, że kraje takie, jak np. Etiopia - która została zmuszona do legalizacji aborcji - nie były skuteczne w ograniczaniu śmiertelności okołoporodowej matek. W rzeczywistości śmiertelność matek w Etiopii jest 48 razy większa niż na Mauritiusie.

Według raportu Catholic Family and Human Rights Institute (C-FAM), opublikowanego w 2010 r., oenzetowski CEDAW stosował naciski, by zalegalizować aborcję w wielu krajach na całym świecie, m.in. w: Australii, Chile, Kolumbii, Dominikanie, Ekwadorze, Etiopii, Irlandii, Włoszech, Jordanii, Libanie, Luksemburgu, Meksyku, Nepalu, Irlandii Północnej (UK), Paragwaju, Portugalii, Togo i Zimbabwe.

C-FAM przytacza przykład Kolumbii, w którym SN wykorzystał zapis z konwencji CEDAW jako podstawę do obalenia w 2006 r. prawa chroniącego życie dzieci poczętych.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.