McCain nie jest zwolennikiem adopcji dzieci przez homoseksualistów
2008-07-15 00:00:00
W wywiadzie udzielonym The New York Times, przeprowadzonym w piątek i opublikowanym na łamach niedzielnego wydania gazety, republikański kandydat na prezydenta senator John McCain otwarcie sprzeciwił się adopcji dzieci przez pary homoseksualne – donosi portal LifeSiteNews.com.
Na pytanie zadane przez dziennikarza: - Prezydent Bush jest przekonany, że parom gejowskim nie powinno się zezwolić na adopcję dzieci. Czy pan się z nim zgadza?, Mc Cain odpowiedział: - Sądzę, że już zostało dowiedzione, że dla szczęścia rodziny potrzebnych jest dwoje rodziców, dlatego nie jestem zwolennikiem adopcji dzieci przez gejów.
McCain, który sam zaadoptował dwójkę dzieci wyjaśnił: - Popieram adopcję i ułatwienia stwarzane dla adopcji dzieci. Jestem za uproszczeniem procedur, by odbywały się jak najszybciej. Ja i Cindy jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy stać się rodzicami dzieci adoptowanych. Na pytanie gazety, czy uważa, iż adopcja powinna być zarezerwowana jedynie dla tradycyjnych związków, McCain odparł, że tak.
Gazeta zadała kandydatowi na prezydenta pytania dotyczące innych szeroko dyskutowanych w kraju kwestii, m.in. stosunku do działalności w życiu publicznym organizacji religijnych, ewolucji i nauczania kreacjonizmu w szkołach. Zapytano też kandydata do sukcesji po George’u Bushu o jego stanowisko w sprawie tzw. małżeństw jednopłciowych.
McCain odparł, że uważa się za chrześcijanina, jednak przyznał, że nie uczęszcza do kościoła tak często jak powinien. Stwierdził, że popiera politykę obecnego prezydenta Busha polegającą na wspieraniu organizacji chrześcijańskich i ich programów działania, jak również uważa, że dzieci powinny poznawać w szkołach teorie dotyczące początków życia na ziemi. Jednak dodał, iż to same władze oświatowe w poszczególnych stanach powinny podjąć decyzję o tym, czy nauczać w szkołach jedynie o teorii ewolucji, czy też również o innych, alternatywnych koncepcjach.
W sprawie tzw. małżeństw tej samej płci John McCain powiedział: - Szanuję prawa stanów, które podjęły w tej kwestii decyzję. Oczywiście osobiście jestem za zachowaniem unikalnego statusu małżeństwa pomiędzy mężczyzną a kobietą. Również zwracam uwagę na to, że przegłosowaliśmy ustawę o ochronie małżeństwa (...), w której stwierdza się, że stany nie są zobowiązane do uznawania decyzji, które zostały w tej kwestii podjęte w innych stanach. Jeśli stan Massachusetts uznał małżeństwa między osobami tej samej płci - to wcale nie oznacza, że taka decyzja ma być narzucona stanowi Arizona. Stan Arizona sam podejmie decyzję w tej kwestii.
Zapytany o to, czy nie będzie przeszkadzał w podjęciu takiej decyzji np. jeśli dany stan zdecyduje się zalegalizować „małżeństwa homoseksualne”, McCain odpowiedział, że jeśli obywatele danego stanu będą chcieli uchwalić poprawkę do konstytucji zmieniającą definicję małżeństwa, by chronić tradycyjne małżeństwo, wówczas będzie wspierał takie działania, jeśli zaś nie będą chcieli, to sprawa leży w kompetencji władz lokalnych.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.