Meksyk: homoseksualna adopcja a zdrowie psychiczne dzieci

2010-02-23 00:00:00
Meksyk: homoseksualna adopcja a zdrowie psychiczne dzieci

Dzieci wychowywane przez osoby żyjące w układach homoseksualnych wykazują większy poziom stresu, częściej podejmują próby samobójcze – wynika z badań naukowców z meksykańskiego Instytutu Badań nad Orientacją Seksualną. Raport ze swoich prac przedstawili na międzynarodowym sympozjum nt.: „Homoseksualna adopcja: co odkryła nauka?”, w stolicy Meksyku – informuje „Nasz Dziennik”.

Profesor George A. Rekers, specjalista od neuropsychiatrii i nauk behawioralnych z Uniwersytetu Południowej Karoliny twierdzi, że zarówno chłopcy, jak i dziewczynki adoptowane przez pary homoseksualne wykazują dużo wyższy poziom stresu, nawet w porównaniu z dziećmi, które zostały osierocone lub porzucone przez rodziców – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Naukowiec zaznaczył, że dzieci cierpią przy tym na różne zaburzenia zachowań, a sytuacja, w której się znajdują, wywołuje u nich ogromny szok, co z kolei może prowadzić do zachowań samobójczych.

–  Z różnorodnych badań zawierających zeznania dzieci wychowywanych przez jednopłciowych partnerów wynika, że większość z nich przyznaje się do cierpienia i skrajnych emocji, takich jak strach, niepokój, lęk, wstyd i złość z powodu prób ukrycia homoseksualizmu ojca lub matki przed przyjaciółmi lub bliskimi – stwierdził prof. Rekers.

Celem sympozjum – jak podkreślają organizatorzy – było dostarczenie danych naukowych na temat homoseksualizmu, adopcji przez układy jednopłciowe i ich wpływu na rozwój dziecka. Do spotkania naukowców doszło tuż po tym, jak parlament miasta Meksyk zezwolił żyjącym ze sobą homoseksualistom na adopcję dzieci.

„Nasz Dziennik” zauważa, że badania prof. Rekersa zaprezentowane w trakcie sympozjum, pozwoliły już wcześniej na doprowadzenie do zmian w prawie stanu Floryda, gdzie zakazano adopcji związkom jednopłciowym. – Zgodnie z międzynarodowymi doświadczeniami, opartymi na badaniach i studiach, konkluzją naszą w kwestii adopcji musi być to, że powinna być ona prawem dziecka, a nie prawem osób adoptujących – podsumował wyniki sympozjum Oscar Rivas.

Źródło: „Nasz Dziennik”
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.