Meksyk: sukces peregrynacji relikwii bł. Jana Pawła II

2011-12-23 00:00:00
Meksyk: sukces peregrynacji relikwii bł. Jana Pawła II

Wielkim sukcesem wiary nazwali biskupi Meksyku peregrynację relikwii bł. Jana Pawła II po tym kraju. Ampułka z krwią Papieża odwiedziła wszystkie 91 diecezji, a hołd Błogosławionemu oddało aż 27 mln ludzi. Peregrynacja rozpoczęła się pod koniec sierpnia, a zakończyła w stolicy kraju 15 grudnia.

W czasie Mszy na zakończenie nawiedzenia podkreślono, że jego celem było „wspólne wołanie do Boga o pokój w tym trudnym dla Meksyku czasie”. W ciągu minionych pięciu lat w wyniku walk karteli narkotykowych zginęło co najmniej 40 tys. ludzi. Relikwie Jana Pawła II dotarły m.in. do Ciudad Juárez, czyli jednego z najbardziej niebezpiecznych miast świata.
 
„Relikwia, wraz ze specjalnie wykonaną na tę okazję figurą ukazującą Jana Pawła II na marach, przewożona była z miasta do miasta specjalnym samochodem eskortowanym przez wojsko i policję. Na rogatkach poszczególnych miast relikwie witali przedstawiciele władz kościelnych i cywilnych” – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Sławomir Oder. Jako postulator w procesie kanonizacyjnym Jana Pawła II uczestniczył on w niektórych etapach peregrynacji, nazwanej „szóstą pielgrzymką Jana Pawła II do Meksyku”.
 
„Nawiedzenie to przypominało do złudzenia przejazd Papieża w czasie pielgrzymek: ulice były udekorowane flagami i kolorowymi balonami, na powitanie biły kościelne dzwony, wzdłuż trasy stały szpalery wiwatujących, śpiewających i modlących się ludzi. Miało się wrażenie, że naprawdę trwa kolejna pielgrzymka Jana Pawła II, którego okrzyknięto «Meksykańskim Papieżem»” – podkreślił ks. Oder.
 
Wskazał, że szczególny charakter miało nawiedzenie relikwii w jednej z diecezji na północy Meksyku, gdzie najbardziej odczuwalny jest problem walki między gangami handlarzy narkotyków. „Społeczeństwo, które jest już bardzo zmęczone tą sytuacją, zorganizowało biały marsz. Wszyscy, którzy witali Jana Pawła II, byli ubrani na biało, podkreślając w ten sposób pragnienie pokoju, odnowy i oczyszczenia. To były łaski, o które szczególnie proszono w czasie pielgrzymowania papieskich relikwii” – powiedział ks. Oder.
 
Na zakończenie swej wypowiedzi podkreślił, że w czasie pielgrzymki wyzwolił się ogromny potencjał modlitwy i dokonało się wiele uzdrowień zarówno duchowych, jak i fizycznych.
 
Kolejnym zapalnym punktem globu, który już w styczniu nawiedzą relikwie krwi bł. Jana Pawła II, będzie Kolumbia, a następnym Nigeria, gdzie wciąż dochodzi do napięć na tle religijnym.


Źródło: KAI
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.