Meksykański hierarcha przypomina o przyzwoitym ubraniu podczas Mszy św.

2011-07-28 00:00:00
Meksykański hierarcha przypomina o przyzwoitym ubraniu podczas Mszy św.


Arcybiskup Leonu w Meksyku wezwał katolików, by do kościoła przychodzili przyzwoicie ubrani. – Jeśli masz szacunek dla tego miejsca (kościoła), to ubieraj się odpowiednio – mówił arcybiskup Jose Guadalupe Martin Rabago tuż po Mszy św., odprawionej 24 lipca br.

W odpowiedzi na wezwanie hierarchy w wielu świątyniach pojawiły się plakaty, wzywające do skromnego ubioru. Na plakatach można przeczytać, że kobiety nie powinny przychodzić do kościoła ubrane w minispódniczki, koszulki bez rękawów, lub bluzki odkrywające niektóre części ciała.

Gazeta „Correo” stwierdza, że arcybiskup powiedział, iż „kobiety powinny wiedzieć co mają nosić i kiedy”.

Meksykański hierarcha podkreślił, że również mężczyźni powinni pamiętać o godnym stroju. Nie powinni przychodzić do kościoła w szortach czy w klapkach. 

Arcybiskup Rabago skrytykował nadmierne zainteresowanie mediów jego uwagami. Przypomniał, że jest np. wiele wspólnot ewangelickich, które wymagają od swoich wiernych przychodzenia na nabożeństwa w garniturze i w krawacie. Kościół katolicki wymaga jedynie zachowania zwykłej przyzwoitości w domu Bożym.

Źródło: CNA, AS

Wiosną 2004 roku 54-letnia Francuzka Bernadette Marie Helene Vernamat wybrała się z pielgrzymką do Libanu, do grobu św. Charbela. Kobieta chorowała na złośliwego raka piersi i żołądka. Po spowiedzi i Komunii św. odmówiła cały Różaniec przy grobie świętego. Badania, które zrobiła po powrocie do domu, wykazały jej całkowite uzdrowienie. Tak działa ten wyjątkowy mnich z Libanu, za wstawiennictwem którego łaskę uzdrowienia otrzymały już tysiące osób.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!