Merkel: nowy traktat unijny receptą na kryzys

2011-11-17 00:00:00
Merkel: nowy traktat unijny receptą na kryzys

Kanclerz Niemiec zaproponowała, by Unia Europejska stworzyła nowy traktat, w którym zostanie wyraźnie zaznaczona możliwość nakładania sankcji na państwa członkowskie, które prowadzić będą nierozważną politykę budżetową. 

Według Angeli Merkel, w nowym dokumencie regulującym relacje między krajami UE powinno zapisać się również możliwość usunięcia kraju ze strefy euro i wyznaczenia superkomisarza, który bezpośrednio wydawałby polecenia państwu objętemu programem ratunkowym. Szefowa niemieckiego rządu twierdzi, że uzgodnienia zmian w traktacie można dokonać do końca 2012 roku. – Wspólnota, która mówi, że nie może zmienić zasad swojego działania, niezależnie od tego, co dzieje się w świecie, nie ma szans na przetrwanie – twierdzi Merkel. 

Herman Van Rompuy, szef Rady Europejskiej, na którego barkach miałby spocząć ciężar zorganizowania zmiany traktatu lizbońskiego na nowy, wyraźnie jednak wzdraga się przed rewolucją, mając świadomość, jak skomplikowany jest proces ratyfikacji. – Wiele da się osiągnąć bez zmian w traktatach. Przypominam, że do nich potrzebna jest zgoda każdego bez wyjątku państwa UE – przekonywał w Parlamencie Europejskim. Belg powtórzył wczoraj propozycję, według której można by wzmocnić szefa euro grupy, a więc gremium gromadzącego ministrów finansów strefy euro – donosi „Rzeczpospolita”. 
 
Powołanie stałego szefa eurogrupy może być odczytywane jako początek rozejścia się interesów strefy euro i pozostałych państw UE. Niepokój musi budzić również wracający pomysł organizacji euroszczytów, a więc spotkań przywódców strefy euro, które mają odbywać się co najmniej dwa razy w roku, bezpośrednio po szczytach całej UE.

Źródło: rp.pl 
 
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.