Minister: we Francji nie ma miejsca dla islamizmu

2012-02-07 00:00:00
Minister: we Francji nie ma miejsca dla islamizmu

Francuski minister spraw wewnętrznych Claude Guéant, występując przed Zgromadzeniem Narodowym, nie przejmował się jakimikolwiek regułami europejskiej poprawności politycznej. Stwierdził, iż „nie ma we Francji miejsca dla islamizmu”.  

Minister powiedział, że „gdy dowiadujemy się, że mieszkający we Francji imam naucza, iż kobiety, które cudzołożyły, powinny być karane śmiercią przez biczowanie, reagujemy mówiąc, że nie ma dla niego miejsca w naszym społeczeństwie i podejmujemy działania mające na celu wydalenie go z kraju. Kiedy zaś dowiadujemy się, że jakieś ugrupowanie chce rzeczywiście wprowadzić we Francji szariat i formuje grupy zbrojne, nasza odpowiedź jest taka, że nie ma ono prawa działać w naszym społeczeństwie i dlatego wdrażane są procedury w celu rozwiązania takiego ugrupowania” – przytacza słowa polityka portal euroislam.pl. 
 
Guéant przypomniał, że od czasu wydarzeń z 11 września 2001, zrealizowano we Francji 146 zarządzeń wydalających z kraju islamistów, 31 z nich dotyczyło imamów i kaznodziei. Polityk mocno zakończył  swoje wystąpienie, deklarując, że „we Francji nie ma miejsca dla islamizmu”. 

 
Źródło: euroislam.pl 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!