Missisipi: do więzienia za klapsa?

2012-01-27 00:00:00
Missisipi: do więzienia za klapsa?

Lokalna legislatura w stanie Missisipi rozpatruje projekt ustawy, przewidującej surowe wyroki dla rodziców, którzy będą stosować kary cielesne wobec swoich dzieci. 

Projekt ustawy przewiduje uznanie za „poważne przestępstwo” wymierzenie klapsa, chłosty, bądź zastosowania jakiegokolwiek innego środka przymusu, który prowadzi do „uszkodzenia ciała dziecka”. Nie ścigano by jedynie kar wymierzonych w ramach „rozsądnej dyscypliny.” 
 
Za wyżej wymienione nadużycia rodzicom będzie grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w niektórych przypadkach nawet dożywocie.
 
Przedstawiciele organizacji Home School Legal Defense Association zwracają uwagę, że w projekcie nie podano precyzyjnej definicji pojęć: „uszkodzenia ciała" i „rozsądnej dyscypliny”. Oznacza to pewną trudność dotyczącą określenia, kiedy następuje przekroczenie granicy i dochodzi do przestępstwa. Kwestie te miałyby być za każdym razem rozstrzygane przez sędziów. 
 
Obecne prawo Missisipi wymaga, aby lekarz stwierdził, czy w wyniku zastosowanej przez rodzica kary doszło do ciężkiego zranienia i uszkodzenia ciała dziecka. Projekt nowelizacji kodeksu karnego w proponowanej formie za zranienie może uznać zaczerwienienie ciała, albo siniaka. 
 
Przedstawiciele HSLDA zapowiadają, że będą starali się doprowadzić do odrzucenia projektu, by rodzice mogli zachować swoje prawo do zastosowania w uzasadnionych przypadkach także cielesnej kary, bez groźby utraty wolności.
 
 
Źródło: LIfeSiteNews.com, AS.
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!