Młodzi ludzie przeciwko programowi ONZ promującemu swobodę seksualną

2011-07-28 00:00:00
Młodzi ludzie przeciwko programowi ONZ promującemu swobodę seksualną


57 tys. osób z różnych krajów podpisało Deklarację Młodych, w której wyrażono sprzeciw wobec planów młodzieżowej sekcji Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA), aby zaakceptować program promujący antykoncepcję i aborcję wśród młodych na całym świecie. W Deklaracji zainicjowanej przez Międzynarodową Koalicję Młodych (IYC) przypomniano, że człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boga, a promowane przez ONZ tak zwane „prawa seksualne” nie są w stanie przesłonić prawdziwych praw młodych ludzi, chcących żyć i rozwijać się w rodzinach.

Działacze oenzetowscy dążą, by na najbliższej konferencji UNFPA w Nowym Jorku przyjęto program Y-PEER, w którym postuluje się realizację „seksualnych i reprodukcyjnych praw młodzieży” tak, by młodzi „mogli w pełni doświadczyć i cieszyć się swą seksualnością”. W jednym z założeń tej koncepcji mówi się, że „aborcja i seks są kluczem do realizacji praw seksualnych i reprodukcyjnych młodzieży”.

Aktywiści ONZ chcą, by na całym świecie obowiązywały bardziej liberalne prawa w stosunku do takich zjawisk jak homoseksualizm, narkomania, antykoncepcja i prostytucja. Wysiłki, mające na celu promocję swobody seksualnej wśród młodych, wspiera m.in. proaborcyjna organizacja Planned Parenthood, która w przygotowanym przed konferencją opracowaniu potępia „powszechne ograniczanie dostępu młodym ludziom do seksualności”.

Tymczasem w Deklaracji Młodych, wspieranej przez katolicki Instytut C-FAM, zaprotestowano przeciwko próbom ograniczenia praw rodzicielskich, gdyż, jak zaznaczono, to właśnie rodzice są głównymi wychowawcami swych dzieci.

„Nie jesteśmy autonomicznymi jednostkami, lecz osobami żyjącemu w relacji do innych. Stanowczo zgadzamy się z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, która mówi, że rodzina jest naturalną i podstawową jednostką społeczeństwa i wymaga ochrony ze strony społeczeństwa i państwa” – napisano w Deklaracji Młodych.

Szef IYC Tyler Ament poinformował, że oświadczenie zostało przekazane Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ podczas Spotkania Wysokiego Szczebla w tym tygodniu. Działacz zwrócił uwagę, że wymyślanie takich pojęć jak „seksualne prawa” ma służyć realizowaniu interesów niektórych grup, chcących sobie zapewnić finansowanie przez ONZ.

Amerykańską dotację na Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA) wstrzymał w 2002 roku były prezydent USA George W. Bush. Była to reakcja na informację o tym, że instytucja ta wspiera działania na rzecz legalizacji aborcji na świecie i przymusowej aborcji w Chinach. W styczniu 2009 prezydent Barack Obama przywrócił dotację rządu amerykańskiego dla UNFPA.

Źródło: KAI

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.