MSZ milczy w sprawie Nigerii

2011-12-28 00:00:00
MSZ milczy w sprawie Nigerii

Ataki na chrześcijan w Nigerii potępiły USA, Niemcy, Francja, Włochy a nawet Izrael. Dlaczego, zwykle szczycący się przecież „byciem w głównym nurcie”, polski minister spraw zagranicznych w żaden sposób nie odniósł się do zamachów, które w Boże Narodzenie pozbawiły życia kilkudziesięciu katolików? 

Na stronie internetowej MSZ ostatnimi notami są bożonarodzeniowe życzenia ministra, oraz informacja zatytułowana „Wysoka Przedstawiciel Ashton dziękuje za polską Prezydencję”. Próżno szukać tam stanowiska Polski w sprawie krwawych zamachów w Nigerii. Gdy w sierpniu br. dokonano zamachu na ambasadę ONZ w Abudży, stolicy Nigerii, polskie MSZ wydało "stanowcze oświadczenie". 
 
Interpelację w tej sprawie złożył poseł PiS Stanisław Pięta. "Dlaczego Pan Minister nie zareagował do tej pory na wiadomość o tej okrutnej i haniebnej zbrodni? Dlaczego Polska zbyt często milczy, gdy w wielu krajach chrześcijanie są prześladowani i mordowani?" - pyta poseł podkreślając, że brak "stanowczej reakcji jest zachętą do następnych zbrodni". 
 
Kilka dni temu chrześcijańskim światem wstrząsnęła wiadomość o zamachach islamskich fanatyków, przeprowadzone w wigilię święta Bożego Narodzenia w Nigerii. W sumie zabito 39 osób. Zamachy były bliźniaczo podobne do tych sprzed roku, również dokonanych 24 i 25 grudnia.

 
Źródło: naszdziennik.pl
 
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.