Muzułmanie metodycznie niszczą krzyże

2012-03-13 00:00:00
Muzułmanie metodycznie niszczą krzyże

Radykalni muzułmanie nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale także w innych rejonach świata,  niszczą krzyże i bezczeszczą miejsca kultu chrześcijan. Ostatnio zniszczyli oni m.in. cmentarz wojenny z Benghazi w Libii. Nie oszczędzili nawet symbolicznego Krzyża Poświęcenia, stojącego na skraju cmentarza. 

Islamiści metodycznie, świadomie i w sposób zorganizowany niszczą krzyże oraz przedmioty oznaczone krzyżami. Czerpią z tego wielką radość. Na filmie You Tube, ukazującym bezczeszczenie miejsca pochówku żołnierzy w Benghazi co jakiś czas słychać okrzyk: "Allahu Akbar" lub chichot radości. Padają komentarze, by niszczyć krzyże, należące do "niedowiarków", "psów chrześcijańskich" itp. 
 
Australijski minister rządu, Craig Emerson, którego ojciec służył w Libii podczas II wojny światowej mówił, że "nie ma nic takiego w islamie, co usprawiedliwiałoby podobne zachowanie". Czy ma rację? 
 
W samej tradycji islamskiej jest przekaz, mówiący o konieczności niszczenia krzyży. Wyznawcy Mahometa, stosując się do jego wezwania w ostatnich latach dopuścili się wielu aktów bezczeszczenia chrześcijańskich miejsc kultu. Oto tylko niektóre z nich, nagłaśniane przez media:
 
- Dwa dni przed Bożym Narodzeniem w 1998 roku została zniszczona świątynia chrześcijańska w Faisalabad w Pakistanie. Muzułmański lider osobiście usunął z niej krzyż. 
- W dniu 18 marca 2004 roku, albański motłoch zaatakował i zbezcześcił kościół p.w. św. Andrzeja w Podujevo, w Kosowie. Na terenie Kosowa wyznawcy Mahometa wielokrotnie bezcześcili chrześcijańskie cmentarze, wyrywając i łamiąc krzyże.
- W kwietniu 2007 roku w Al-Doura, w chrześcijańskiej dzielnicy Bagdadu, muzułmańscy bojownicy realizowali instrukcję usuwania ze szczytów świątyń chrześcijańskich krzyży. Islamiści zabronili chrześcijanom noszenia krzyżyków. 
- W 2007 r., gdy Hamas przejął kontrolę nad strefą Gazy, niektórzy członkowie milicji splądrowali klasztory sióstr i szkoły chrześcijańskie w Gazie. Powszechnie niszczono krzyże i zakazano noszenia symboli chrześcijańskich. 
- 29 października 2007 r. w parlamencie w Malezji, parlamentarzysta Tuan Syed Hood bin Syed Edros wezwał do niszczenia krzyży w szkołach kościelnych. 
- W Afganistanie, w listopadzie ub. roku niejaki Michael Yon wezwał wszystkich muzułmanów do niszczenia wszelkich obiektów z krzyżami na terytorium Afganistanu itp. Podkreślił, że jest to "muzułmański obowiązek".

 
Źródło: Stonegate Istitute AS.
 
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.