My chcemy Boga!

marzec 2021
My chcemy Boga!

My chcemy Boga!

Doświadczeni ubiegłorocznym zamknięciem kościołów z niepokojem słuchamy wypowiedzi o możliwości wprowadzenia obostrzeń, które ograniczą lub uniemożliwią nam udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Aby do takiej sytuacji nie doszło, Stowarzyszenie „Polonia Christiana” oraz Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzą kampanię My chcemy Boga, która ma być dla władz państwowych sygnałem, że nie będzie naszej zgody na zamykanie świątyń.

 

Wielki Tydzień i Święto Zmartwychwstania Pańskiego to czas kiedy chcemy być blisko Grobu Pańskiego w swoim kościele, uczestniczyć w Triduum Paschalnym i całą wspólnotą wiernych cieszyć się z zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i grzechem.
Tymczasem w 2020 roku, gdy według statystyk oficjalnych obecność koronawirusa była śladowa w całości populacji, rząd Mateusza Morawieckiego niemal całkowicie zamknął kościoły w Wielkim Tygodniu i w Święta Wielkiej Nocy.

Drastyczne ograniczenie liczby wiernych w czasie nabożeństwa do 5 osób (bez kapłana i służby liturgicznej) oznaczało, że praktycznie nie można było wówczas wziąć udziału w Mszy Świętej w kościele. Po Wielkanocy 2020 przeżyliśmy jeszcze zamknięcie cmentarzy na uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, a Boże Narodzenie AD 2020 przeżywaliśmy także w ostrym rygorze sanitarnym, z limitem 1 osoby w kościele na 15 m kw. powierzchni.

Słuchając wypowiedzi osób kształtujących politykę w Polsce mamy także teraz uzasadnione obawy o możliwość godnego obchodzenia Świąt Wielkiej Nocy w tym roku. Wobec realnego zagrożenia ogłoszenia nowych obostrzeń uderzających w możliwość zgodnego z tradycją obchodzenia Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Stowarzyszenie „Polonia Christiana” wraz z Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi podjęły się przeprowadzenia kampanii My chcemy Boga.

Głównym elementem tej kampanii jest zbieranie podpisów pod petycją do premiera i ministra zdrowia w sprawie umożliwienia katolikom normalnego przeżycia zbliżającej się Wielkanocy. Po zebraniu podpisów petycja zostanie przesłana na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów a jej kopia do wiadomości Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W treści petycji czytamy m.in.:

Trwa Wielki Post. Jest to doskonały czas do refleksji nad sensem naszego życia, a dla wielu osób szansa, by pojednać się z Panem Bogiem i pobożnie przeżyć nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Tymczasem rządzący już teraz zapowiadają, że tegoroczna Wielkanoc najprawdopodobniej będzie wyglądała tak samo, jak rok temu. Kto wie, być może znów będą chcieli całkowicie zamknąć kościoły?!

Nie możemy do tego dopuścić!

 
Petycję można podpisywać poprzez stronę MyChcemyBoga.pl