Na reformie edukacji szkolnej stracą pierwszoklasiści

2009-03-17 00:00:00

Kiedy mowa o reformie obniżającej wiek rozpoczęcia edukacji szkolnej, eksperci martwią się losem sześciolatków. Tymczasem najbardziej poszkodowani mogą okazać się ich o rok starsi koledzy – informuje dziennik.pl.

Siedmiolatki w pierwszej klasie będą po raz kolejny się uczyć tego samego, co już poznały, więc mogą się nudzić. Tak naprawdę może być dla nich stracony rok – przyznaje redaktor naczelny Wydawnictwa Pedagogicznego Operon Paweł Komisarczuk. Wyjaśnia on, że wszystkie podręczniki dla przyszłorocznych pierwszoklasistów są przygotowywane według nowych wytycznych, które są powtórzeniem tego, co było w programie dla obecnych zerówek.

Wymagania dla pierwszoklasistów zostały bardzo obniżone Będzie jak dotychczas w ostatnim roku przedszkola: bardzo dużo zabawy, wiele wycieczek, dzieci znowu skupią się na kaligrafii i jeszcze raz będą uczyć się podstaw pisania i czytania.

Rodzice siedmiolatków są oburzeni, że ich dzieci, które są w tym okresie bardzo chłonne, zostaną poświęcone dla dobra kolejnych roczników. – To nie jest wyrównywanie szans, ale zaprzepaszczenie potencjału intelektualnego całych roczników dzieci w tzw. okresie przejściowym – narzeka jedna z matek na forum internetowym.

Żródło: dziennik.pl
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.