Nadchodzi walka z „mową nienawiści” – zapraszamy na ciekawe spotkanie z mec. Dorosińskim

2024-11-14 00:00:00
Nadchodzi walka z „mową nienawiści” – zapraszamy na ciekawe spotkanie z mec. Dorosińskim

W środę 20 listopada 2024 r. poznański Klub „Polonia Christiana” organizuje spotkanie z mec. Rafałem Dorosińskim – członkiem zarządu Instytutu Ordo Iuris. Temat nie tylko ciekawy, ale i ważny z uwagi na nadciągające zagrożenie masowym terrorem i represjami, jakie wprowadzono już w wielu zachodnich państwach pod pretekstem tzw. mowy nienawiści.  

Liberalne demokracje Zachodu, wraz z pogrążaniem się w ekonomicznej stagnacji etatyzmu, idą coraz dalej w ograniczaniu podstawowych praw i wolności obywatelskich, na czele z wolnością słowa i prawem do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Już w tysiącach liczy się sądowe procesy, wytaczane w związku z rzekomym obrażaniem takiej czy innej mniejszości poprzez publiczne zabieranie stanowiska, szczególnie w sprawach moralności, seksualności, wychowania, czy prawa do życia. Stosuje się przy tym podwójne standardy, ordynarne manipulacje i absurdalne interpretacje poglądów wyrażanych, czy to w sieci, czy też na spotkaniach publicznych. Czy podobną drogą podąża właśnie Polska?

 

Wystarczy choćby wymienić, iż tylko w ostatnich latach o „mowę nienawiści” oskarżano:

  • irlandzkiego biskupa, który w swoim kazaniu odnosił się do rozpowszechniającej się w Irlandii „zsekularyzowanej i bezbożnej kultury”;
  • byłą minister spraw wewnętrznych Finlandii Päivi Räsänen za to, że zacytowała List św. Pawła Apostoła do Rzymian w ramach odpowiedzi na decyzję zarządu Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Finlandii, który w 2019 r. oficjalne poparł lobby LGBT;
  • szwedzkiego polityka za wskazanie na korelację między liczbą gwałtów a liczebnością muzułmanów w tym kraju;
  • hiszpańską, prorodzinną stację telewizyjną za emisję spotów broniących rodziny. W nagraniu pojawiały się ujęcia z Marszów Dumy Gejowskiej, którym towarzyszyły pytania: „Czy chcesz takiego właśnie społeczeństwa?”.

 

Tymczasem polski rząd pracuje nad nowelizacją Kodeksu Karnego, w projekcie której przewiduje się m.in. szybką ścieżkę ścigania przestępstw związanych z „homofobią” oraz rozszerzenie katalogu przesłanek, pozwalających uznać jakieś treści za dyskryminujące i tym samym podlegające ściganiu. Proponuje się już otwarcie zapisy o ściganiu przestępstw motywowanych nienawiścią. Kto, jak i kiedy będzie badać motywacje piszących swoje subiektywne opinie – ponury przykład odpowiedzi na te pytania nadciąga do nas właśnie z Zachodu.

Tym tematem od strony eksperckiej zajmuje się członek zarządu Instytutu Ordo Iuris mec. Rafał Dorosiński. Jest on autorem m.in. książki pt. „Mowa nienawiści” – koń trojański rewolucji kulturowej. Zapraszamy wszystkich Państwa na otwarte spotkanie z nim, które odbędzie się już w czwartek 20 listopada 2024 r. w Poznaniu.

 

Spotkanie zatytułowane Walka z „mową nienawiści” jako narzędzie cenzury i propagandy odbędzie się w „Domu Technika” FSNT NOT w sali nr 119 (I piętro) przy ul. Wieniawskiego 5-9 w Poznaniu. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18:15. Wstęp wolny!



piotrskarga.pl

 

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.