Nadchodzi walka z „mową nienawiści” – zapraszamy na ciekawe spotkanie z mec. Dorosińskim

2024-11-14 00:00:00
Nadchodzi walka z „mową nienawiści” – zapraszamy na ciekawe spotkanie z mec. Dorosińskim

W środę 20 listopada 2024 r. poznański Klub „Polonia Christiana” organizuje spotkanie z mec. Rafałem Dorosińskim – członkiem zarządu Instytutu Ordo Iuris. Temat nie tylko ciekawy, ale i ważny z uwagi na nadciągające zagrożenie masowym terrorem i represjami, jakie wprowadzono już w wielu zachodnich państwach pod pretekstem tzw. mowy nienawiści.  

Liberalne demokracje Zachodu, wraz z pogrążaniem się w ekonomicznej stagnacji etatyzmu, idą coraz dalej w ograniczaniu podstawowych praw i wolności obywatelskich, na czele z wolnością słowa i prawem do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Już w tysiącach liczy się sądowe procesy, wytaczane w związku z rzekomym obrażaniem takiej czy innej mniejszości poprzez publiczne zabieranie stanowiska, szczególnie w sprawach moralności, seksualności, wychowania, czy prawa do życia. Stosuje się przy tym podwójne standardy, ordynarne manipulacje i absurdalne interpretacje poglądów wyrażanych, czy to w sieci, czy też na spotkaniach publicznych. Czy podobną drogą podąża właśnie Polska?

 

Wystarczy choćby wymienić, iż tylko w ostatnich latach o „mowę nienawiści” oskarżano:

  • irlandzkiego biskupa, który w swoim kazaniu odnosił się do rozpowszechniającej się w Irlandii „zsekularyzowanej i bezbożnej kultury”;
  • byłą minister spraw wewnętrznych Finlandii Päivi Räsänen za to, że zacytowała List św. Pawła Apostoła do Rzymian w ramach odpowiedzi na decyzję zarządu Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Finlandii, który w 2019 r. oficjalne poparł lobby LGBT;
  • szwedzkiego polityka za wskazanie na korelację między liczbą gwałtów a liczebnością muzułmanów w tym kraju;
  • hiszpańską, prorodzinną stację telewizyjną za emisję spotów broniących rodziny. W nagraniu pojawiały się ujęcia z Marszów Dumy Gejowskiej, którym towarzyszyły pytania: „Czy chcesz takiego właśnie społeczeństwa?”.

 

Tymczasem polski rząd pracuje nad nowelizacją Kodeksu Karnego, w projekcie której przewiduje się m.in. szybką ścieżkę ścigania przestępstw związanych z „homofobią” oraz rozszerzenie katalogu przesłanek, pozwalających uznać jakieś treści za dyskryminujące i tym samym podlegające ściganiu. Proponuje się już otwarcie zapisy o ściganiu przestępstw motywowanych nienawiścią. Kto, jak i kiedy będzie badać motywacje piszących swoje subiektywne opinie – ponury przykład odpowiedzi na te pytania nadciąga do nas właśnie z Zachodu.

Tym tematem od strony eksperckiej zajmuje się członek zarządu Instytutu Ordo Iuris mec. Rafał Dorosiński. Jest on autorem m.in. książki pt. „Mowa nienawiści” – koń trojański rewolucji kulturowej. Zapraszamy wszystkich Państwa na otwarte spotkanie z nim, które odbędzie się już w czwartek 20 listopada 2024 r. w Poznaniu.

 

Spotkanie zatytułowane Walka z „mową nienawiści” jako narzędzie cenzury i propagandy odbędzie się w „Domu Technika” FSNT NOT w sali nr 119 (I piętro) przy ul. Wieniawskiego 5-9 w Poznaniu. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18:15. Wstęp wolny!



piotrskarga.pl

 

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.