Nastolatek zawieszony w prawach ucznia. Źle się wyraził o homoseksualizmie

2011-09-26 00:00:00
Nastolatek zawieszony w prawach ucznia. Źle się wyraził o homoseksualizmie

14-letni uczeń szkoły w Fort Worth w Teksasie został zawieszony w obowiązkach ucznia za stwierdzenie skierowane do kolegi, że „bycie homoseksualistą jest złe” – rozmowę usłyszał nauczyciel.

 

Niedawno stacja FOX podała, że gimnazjalista Dakota Ary, został zawieszony w obowiązkach ucznia za swoją opinię nt. homoseksualizmu, którą przekazał koledze.

 

Na lekcji języka niemieckiego nauczyciel zainicjował rozmowę na temat religii i homoseksualizmu w Niemczech. W pewnym momencie podczas rozmowy, Dakota zwrócił się do przyjaciela, który siedział tuż za nim i powiedział, że jest chrześcijaninem i uważa, że „bycie homoseksualistą nie jest w porządku"

 

Uwaga ta, jak tłumaczył chłopiec nie była skierowana do wszystkich, ale przypuszcza, że nauczyciel ją usłyszał. Natychmiast też zaczął na niego krzyczeć i wysłał go do dyrektora.

 

Chłopiec został skazany na jeden dzień zawieszenia w obowiązkach szkolnych i dwa dni zawieszenia w drużynie. Jego matka była zdumiona zajściem. Przekonywała, że jej syn cieszył się opinią bardzo dobrego ucznia. Otrzymał też wyróżnienie za grę w szkolnej drużynie piłkarskiej. Należał do młodzieżowego koła ewangelicznego, gdzie uczył się bronić swoich przekonań i był bardzo aktywny.

 

Matka chłopca natychmiast skontaktowała się z organizacją prawniczą Liberty Counsel. Kuratorium okręgowe na pytanie organizacji prawniczej dot. tego, dlaczego nauczyciel omawiał kwestię homoseksualizmu podczas lekcji j. niemieckiego, nie udzieliło odpowiedzi.

 

Dyrektor szkoły odwołał swoją karę po spotkaniu z matką i jej adwokatem. Oczekuje ona przeprosin ze strony nauczyciela i ma nadzieję, że ten incydent nie będzie miał wpływu na dalszą naukę chłopca.

Źródło: FoxNews.com, AS.

Komentarz piotrskarga.pl:

Czy USA to jeszcze osławiony kraj wolności? Oto kolejny przykład niezwykle totalitarnego podejścia wobec myślących inaczej niż nakazuje coraz bardziej obowiązująca polityczna poprawność. Oby było więcej takich rodziców jak matka szykanowanego chłopca oraz organizacji typu Liberty Counsel, w których zwykły obywatel może liczyć na pomoc prawną. 

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.