Nie będzie katolickiego kościoła w Arabii Saudyjskiej
2008-03-25 00:00:00
Islamscy ulemowie zdecydowanie sprzeciwili się idei budowy kościoła w Arabii Saudyjskiej. Jeden z parlamentarzystów nazwał ten pomysł wręcz absurdalnym i nie do przyjęcia – informuje KAI.
Anwatr Al Oshqi kierujący Bliskowschodnim Centrum Studiów Strategicznych w Arabii Saudyjskiej stwierdził, że aby mogło dojść do wybudowania katolickiej świątyni, papież i wszystkie Kościoły chrześcijańskie musiałyby uznać Mahometa za proroka, jako że muzułmanie uznają za takiego Jezusa.
Polemika zrodziła się po wypowiedzi abp. Moungeda El-Hachema, nuncjusza apostolskiego w Kuwejcie, Katarze, Jemenie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Bahrajnie, który ujawnił, że Stolica Apostolska rozmawia z rządem Arabii Saudyjskiej na temat wybudowania tam świątyni.
W Arabii Saudyjskiej religią państwową jest islam. Nad przestrzeganiem jego zasad czuwa specjalna policja religijna, zwana mutawwa. Obowiązuje tam absolutny zakaz wznoszenia niemuzułmańskich świątyń, a nawet posiadania Biblii, różańców czy krzyżyków.
Jest to jedyny kraj nad Zatoką Perską, w którym nie ma żadnej świątyni katolickiej ani w ogóle innej religii, poza islamem. Ocenia się, że mieszka tam ok. 800 tys. katolików z różnych krajów, głównie azjatyckich.
Jeszcze do niedawna krajem bez katolickiej świątyni był też Katar. W piątek 14 marca w stolicy tego szejkatu, mieście Ad-Dauha kard. Ivan Dias, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów, konsekrował, pierwszy od 14 wieków, kościół pw. Matki Bożej Różańcowej. Także tam nie obyło się bez trudności, a otwarciu świątyni towarzyszyły protesty i pogróżki ze strony islamskich ekstremistów.
Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.