Nie powiodły się próby legalizacji aborcji w Meksyku
2009-03-03 00:00:00
Jak donosi wydawana w Mexico City gazeta „El Universal” podjęte przez socjalistów próby legalizacji aborcji w 31 stanach Meksyku nie powiodły się. Stało się tak nawet w prowincjach przez nich kontrolowanych – informuje portal LifeSiteNews.com.
W 2007 r. socjalistom udało się wprowadzić w stołecznym mieście Meksyk prawo zezwalające kobietom na zabicie dzieci poczętych na żądanie do 12 tygodnia ciąży. Członkowie Meksykańskiej Partii Demokratycznej Rewolucji (PRD) mieli nadzieję, że to samo uda się zrobić w całym kraju. Jednak jak donosi gazeta „El Universe” inicjatywa przepadła nawet w 3 z 5 stanów kontrolowanych przez nich.
„Propozycja depenalizacji aborcji w Chiapas, Guerrero i Zacatecas, w trzech stanach rządzonych obecnie przez PRD, nie ma szans na powodzenie w legislaturach stanowych. Nie ma szans nawet - jak napisała gazeta - na poddanie jej pod debatę”.
W trzech innych stanach: Baja California, Morelos i Colima zaproponowany przez socjalistów projekt odrzucono zdecydowaną większością głosów. Parlamentarzyści przystąpili też natychmiast do zmiany konstytucji stanowej, by zagwarantować ochronę życia od poczęcia. Podobnie postąpił stan Jaisico.
Wśród socjalistów rządzących w stołecznym mieście Meksyk, w którym eksperymentalnie wprowadza się „postępowe” rozwiązania, nie ma pełnej zgody. Oprócz zwolenników najbardziej radykalnych rozwiązań są tam także silni obrońcy życia i tradycyjnej rodziny. Jak pokazały badania opinii publicznej w 2007 r. w rzeczywistości pośród członków PRD obok radykałów jest wiele takich, którzy sprzeciwiają się legalizacji aborcji.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.