Nie słabnie zainteresowanie objawieniami fatimskimi

2012-01-25 00:00:00
Nie słabnie zainteresowanie objawieniami fatimskimi

Nieustającą popularnością cieszą się serwisy internetowe związane z objawieniami fatimskimi. W polskim Internecie najpopularniejszy wśród nich jest portal fatima.pl. W ostatnich dniach wiele osób zainteresowało się także akcją „Twoje Światło w Fatimie” i za pośrednictwem strony modlitwa.fatima.pl zapaliło ponad 1200 wirtualnych świec. 

Kilkanaście dni temu wystartowała internetowa witryna Twoje światło w Fatimie. Dostępna pod adresem www.modlitwa.fatima.pl strona powstała jako miejsce wsparcia i zachęty do codziennej modlitwy.” Twoje światło w Fatimie” umożliwia każdemu internaucie zapalenie wirtualnej świecy w intencji własnej bądź przyjaciela. To pierwsze w polskim Internecie miejsce, w którym każdy potrzebujący może zapalić świecę i uczestniczyć we wspólnej modlitwie. We wszystkich intencjach złożonych za pośrednictwem witryny będą się modlić także siostry zakonne.
 
Internetowa strona Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie www.fatima.pt była w 2011 roku odwiedzana przez ponad 8,5 tys. osób dziennie. W maju 2011 r. padł rekord liczby wejść stronę: 410 513, z czego 56 186 nastąpiło 13 maja. Strona jest dostępna w sześciu językach (portugalski, angielski, włoski, hiszpański, francuski i polski).

Od 1 stycznia 2009 r. na tej stronie istnieje możliwość 24-godzinnej, bezpośredniej obserwacji Kaplicy Objawień. Najwięcej wejść rejestruje się z Portugalii, Brazylii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Polski, Francji, Niemiec i Argentyny oraz w godzinach między 17.00 a 22.00 (czas GMT). Szczyt wejść rejestruje się każdego dnia między 18.00 a 19.00, kiedy można towarzyszyć na żywo modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o 18.30.

 
PiotrSkarga.pl, KAI 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!