Nie wstydzą się Jezusa w Inowrocławiu

2011-09-28 00:00:00
Nie wstydzą się Jezusa w Inowrocławiu


Wolontariusze Krucjaty Młodych, promujący akcję „Nie wstydzę się Jezusa”, rozdali symboliczne breloki z krzyżem i wersetem z Ewangelii 1100 młodym osobom – głównie gimnazjalistom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych – w Inowrocławiu. Ta liczna grupa młodzieży przybyła z różnych zakątków archidiecezji gnieźnieńskiej, by w sobotę 24 września wziąć udział w dorocznym Święcie Młodych, organizowanym z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

Święto Młodych rozpoczęło się w piątek, ale to sobota była dniem głównych wydarzeń. Po porannym spotkaniu w grupach, południowej adoracji Najświętszego Sakramentu i obiedzie, młodzież udała się do historycznego centrum miasta, aby uczestniczyć w głównym punkcie uroczystości tj. Mszy świętej w przepięknym kościele Zwiastowania NMP. Homilię wygłosił ksiądz Radosław Orchowicz – do niedawna diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Po Mszy św. uczestnicy Spotkania Młodych udali się wspólnie, w pielgrzymkowej atmosferze, w stronę głównego rynku. Tam miało miejsce wystąpienie wolontariusza Krucjaty Młodych, który przedstawił zgromadzonym genezę i motywy akcji ,,Nie wstydzę się Jezusa” oraz wspomniał o palącej potrzebie stanięcia do walki po stronie wiary i Kościoła, nieustannie atakowanych już od kilku wieków, a szczególnie agresywnie w czasach nam współczesnych. Reprezentant Krucjaty wskazał, że do tej walki należy używać broni, która nigdy nie zawodzi – różańca świętego i sakramentaliów, takich jak brelok akcji mt1033.

Warto wspomnieć, że akcja ,,Nie wstydzę się Jezusa” mogła się odbyć na inowrocławskim Święcie Młodych dzięki zaproszeniu księdza Marcina Kulczyńskiego – diecezjalnego duszpasterza młodzieży, któremu koordynatorzy akcji oraz wolontariusze serdecznie dziękują!

Marcin Iwanowski

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.