Niemcy: ”polskie obozy koncentracyjne” już w szkołach

2011-12-12 00:00:00
Niemcy: ”polskie obozy koncentracyjne” już w szkołach

Stało się to, czego od lat obawiali się historycy. Niemieckie propagandowe sformułowanie „polski obóz koncentracyjny” nie jest już tylko zwrotem używanym przez niektórych dziennikarzy, ale trafiło również do szkół. I to tych o profilu historycznym!

Niemcy są dumni ze swojego szkolnictwa które, według wszystkich rankingów stawia tamtejsze szkoły na bardzo wysokich miejscach wśród szkół Europejskich. Tym większe zdumienie i oburzenie musi budzić fakt zorganizowania przez Gimnazjum w Kirchheim spotkania z byłym więźniem KZ-Stutthof, pod hasłem – „spotkanie z byłym więźniem polskiego obozu koncentracyjnego”.  
 
Spotkanie zorganizowano dla najstarszych uczniów – tych z dziesiątej i jedenastej klasy. Gimnazjum, dla którego niemiecki obóz koncentracyjny KZ-Stutthof założony przez Niemców niedaleko wsi Stutthof, w obrębie Wolnego Miasta Gdańska jest "polskim obozem koncentracyjnym", szczyci się historycznym profilem nauczania. Na tym nie koniec. „Maerkische Algemeine Zeitung” informuje o wyprawie uczniów ze szkoły w Werder, którzy m.in. – co wybija w czołówce gazeta – w Polsce odwiedzili „polski obóz koncentracyjny” („polnisches KZ Auschwitz”). W wycieczce udział brali uczniowie z klas o profilu historycznym.
 
O sprawie informuje „Nasz Dziennik”. Gazeta podkreśla, że w niemieckich mediach w ostatnich dniach znów ochoczo używa się sformułowania „polski obóz zagłady” w związku z premierą filmu „Die Verlorene Zeit” („Stracony czas”), który wszedł na niemieckie ekrany 24 listopada. Z podanych na dziesiątkach portali filmowych informacji wynika, że główna bohaterka Hannah Silberstein z Berlina wraz z rodziną została w 1944 r. osadzona w "polskim obozie koncentracyjnym", gdzie poznała polskiego więźnia. Komentując ten film, także publiczna stacja telewizyjna NDR na swoich stronach pisze o „polskim obozie koncentracyjnym”. To już istna plaga nieprawdy i oszczerstwa względem Polaków. 
 
Jeżeli przyjrzymy się bliżej, w jaki sposób polski rząd podpisywał przedłużanie traktatu o współpracy i przyjaźni polsko-niemieckiej, w którym bojąc się Berlina, nie umieścił żadnych trudnych spraw, jakie ujawniły się podczas dwudziestu lat jego obowiązywania, mam tu na myśli kwestie własności, status mniejszości polskiej w Niemczech, to nie może dziwić, że w kwestii ciągłego stosowania przez niemiecką stronę obraźliwych dla Polski fałszywych nazw "polski obóz koncentracyjny lub zagłady", ta sama władza nie wykazuje żadnej determinacji – mówi w rozmowie z dziennikiem Halina Morhofer-Wójcik ze Związku Kombatantów Polskich w Niemczech. Jej zdaniem, dobór tego typu siatki pojęciowej w sprawie obozów koncentracyjnych nie może być przypadkowy. To rozpisany na długi czas proces stopniowego oswajania opinii publicznej z kłamliwymi sformułowaniami i próba relatywizacji niemieckich zbrodni.
 
 
Źródło: naszdziennik.pl
 
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.