Niemcy: lekcje islamu w państwowych szkołach

2008-03-14 00:00:00

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schäuble zaproponował wprowadzenie do państwowych szkół lekcji religii muzułmańskiej. Miałoby to zapobiec radykalizacji wyznawców islamu w Niemczech – informuje KAI.

„Uciekamy się do wszystkich środków przeciwko kaznodziejom nienawiści. Dzięki lekcjom religii muzułmańskiej stajemy się dla nich, że tak powiem, konkurencją” – oświadczył minister w wywiadzie opublikowanym 13 marca na stronie internetowej dziennika „Süddeutsche Zeitung”. Wyraził nadzieję, że uczęszczanie dzieci wyznawców islamu na lekcje religii w szkole doprowadzi do zmiany praktyki religijnej w meczetach.

Według Schäuble lekcje religii islamskiej muszą być prowadzone w języku niemieckim. Przygotowaniem kadry nauczającej powinny zająć się wspólnie instytucje państwowe i religijne.

Konstytucja Niemiec gwarantuje uczniom prawo do uczęszczania na lekcje religii w szkołach państwowych. Dotychczas z tej możliwości korzystali katolicy, protestanci i żydzi.

Integrację ok. 3,4 mln niemieckich muzułmanów, w większości pochodzenia tureckiego, ze społeczeństwem i walkę z radykalizacją nastrojów polityczno-religijnych Schäuble uczynił priorytetem swych działań. Według niedawnych badań przeprowadzonych przez ministerstwo spraw wewnętrznych, co siódmy muzułmanin w Niemczech, a co czwarty w przypadku młodzieży, wyraża radykalne opinie polityczne. Jednocześnie 90 proc. wyznawców islamu odrzuca uciekanie się do działań terrorystycznych.

Źródło: KAI
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.